reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame ismini ilk olarak nerede duyduk?

Marvel büyük heyecanla beklenen Avengers Endgame filmini paylaştığı ilk fragmanla birlikte açıkladı. Böylece aylardır devam eden gizem son buldu. Peki ama Avengers Endgame’in ismini ilk olarak nerede duymuştuk?

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War‘un ardından aylar boyunca Avengers Endgame filmine dair tüm detaylar üzerine teori üretildi. Bunlardan biri de elbette filmin ismi oldu. Endgame aslında gündeme gelen ilk isimlerden biriydi. Fakat Russo kardeşlerin “filmin adını daha önce karakterlerin ağzından duymadık” demesiyle ihtimaller listesinden silinmişti. Çünkü endgame kelimesini Avengers Infinity War’da Doctor Strange‘in ağzından duyduk. Fakat bu endgame kelimesinin gündeme ilk gelişi değildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkatli Marvel hayranları Marvel Sinematik Evreni‘nde bu kelimeyi ilk kullanan kişinin Tony Stark olduğunu biliyor. Avengers Age of Ultron filminde Iron Man şu cümleyi sarf ediyordu: “Biz Avengers’ız. Tüm gücümüzü silah tacirlerini ortadan kaldırmak için kullanabiliriz fakat asıl final (endgame) yukarıdaki tehlike.” Tony Stark burada The Avengers filmi sebebiyle uzaydan gelebilecek bir tehlikeye işaret ediyordu. Ultron ile böyle bir tehlikeyi başlamadan sonlandırmak istiyordu. Fakat istemeden kendilerine yeni bir düşman yarattı. Ardından tıpkı söylediği gibi asıl tehlike uzaydan gelmiş oldu. Thanos evrenin yarısını yok ederek mücadeleyi hiç beklemedikleri bir noktaya taşıdı.

İlginizi çekebilir

İlk fragman