reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone X Qualcomm

Savaş devam ediyor; Qualcomm’dan Apple’a iPhone satış suçlaması

Qualcomm ile Apple arasındaki savaş durulmuyor. Kısa süre önce mahkemeden bir karar çıkartan Qualcomm, bunun peşini bırakmıyor. İşte süreçten yeni detaylar;

Qualcomm Apple’a karşı önemli bir zafer elde etmiş durumda. Biliyorsunuz kısa süre önce bir karar açıklayan Çin mahkemesi, Apple’ın iPhone modellerinde yaptığı patent ihlalleri konusunda Qualcomm‘u haklı bulduğunu açıkladı. Apple’a göre henüz yüzde 100 karara bağlanmayan bu gelişme, şirketin Çin’deki iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, ve iPhone X satışlarını durdurmasına kadar giriyor. İşte Qualcomm’dan bu konuda bir açıklama geliyor. Şirket, mahkemenin kararına rağmen Apple’ın Çin’deki iPhone satışına devam ettiğini belirtiyor. Mobil işlemci devi hatta bunu kanıtlamak için ellerinde videoların olduğunu dahi belirtiyor. Apple görünüşe bakılırsa satış yasağını delmeyi tercih ediyor. Ancak bunun sonuçları daha ağır olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Qualcomm savaş oldukça uzun süredir devam ediyor

Konu hakkında geçtiğimiz gün bir açıklama yapan teknoloji devi Apple, tüm yasal seçeneklerimizi mahkemeler aracılığıyla takip edeceğiz diyor. Ancak gelen bilgiler pek de Apple yanında görünmüyor. İnanılmaz büyük Çin pazarını kaybetme riski, dünyanın en değerli şirketi için bile gerçekten çok acı duruyor. Sürecin gelecekte ne göstereceği oldukça merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en ilginç robot