reklamı kapat

POPÜLER

Motosiklet kullanıcıları için hayati akıllı telefon entegrasyonu; Bosch mySPIN

Almanya merkezli yapılan anketlerin ortaya çıkarttığı sonuçlar doğrultusundanda doğan Bosch MySpin, güvenlik konusunda verilen töleransı ortadan kaldırabilir.

Otomobil modellerinin artık pek çoğunda standart olarak görmeye başladığımız navigasyon hizmetlerinin, motosiklet kullanıcıları içinse henüz aynı seviyede olduğunu söylemek maalesef biraz zor. Bu da pek çok kullanıcının akıllı telefonları üzerinden bu ihtiyacı karşılaması gereken durumları ortaya çıkartıyor. Sürüş halinde pür dikkat yolda olması gereken konsantrasyonun eldeki cep telefonunda olma senaryosu, hiç görmek istemediğimiz manzaraların ortaya çıkması için yeterli bir sebep. Bosch ve Innofact AG ikilisinin bir araya gelerek geliştirdiği entegrasyon hizmetiyse bu konuyla ilgili kullanıcılara hayati bir destek olma yolunda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulama hakkında bilinmesi gerekenler

Almanya’da gerçekleştirilen bir anket, motosiklet sürücülerinin yaklaşık yüzde 90’ının yolculukları sırasında güzergah planlamak için ya da molalarında akıllı telefon kullandığını gösteriyor. Katılımcıların üçte biri ise yolculuk sırasında akıllı telefonlarına ulaşmaya çalıştığını söylüyor. Bu kullanımların daha güvenli bir çerçevede sağlanılması gerektiğine inanan Bosch, mySPIN adı verilen telefon entegrasyonuyla karşımıza çıkıyor. mySPIN akıllı telefon entegrasyonuyla sürücüler, akıllı telefonlarının ekranını motosiklet üzerinden görebiliyor. mySPIN, motosiklet ekranında sadece önemli bilgiler gösterilecek şekilde akıllı telefondaki uygulamaları ayıklıyor. Telefon iki tekerlekli araca bağlanıyor ve sürücü; kişiler, takvim ya da sık kullanılan uygulamalar gibi telefonda yer alan verilere gidondaki butonlar ve kontrol düğmeleriyle erişebiliyor. Uygulamalar arası iletişim ve telefonda kayıtlı olan kişilere doğrudan erişim sayesinde güzergâh oluşturmayı kolaylaştırıyor. Motosikletin CAN veri yoluna ve buluta bağlı olan sistem, motosikletin yakıtının azalması durumunda da sürücüyü, yakınlardaki benzin istasyonları hakkında önceden bilgilendiriyor. Bosch, mySPIN’de aralarında Calimoto, Sygic ve Mireo’nun da bulunduğu birçok uygulama ortağıyla iş birliği içerisinde.

İlginizi çekebilir video

Bosch jet itici