reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Superman

Avengers Endgame yönetmenlerinden Superman yorumu

Avengers Endgame‘in yönetmenliğini üstlenen Russo kardeşler DC’nin efsanevi karakterlerinden Superman hakkında konuştu. Onun sayesinde filmlerinde nasıl bir bakış açısı izlediklerini de anlatmış oldular.

Bildiğiniz gibi Joe ve Anthony Russo, Marvel Sinematik Evreni’nde dört film yönetti. Son olarak Avengers Endgame için kamera arkasına geçtiler. Bu da pek çok süper kahramanı ele alma, onların hikayesini anlatma şansı buldukları anlamına geliyor. Russo kardeşler son olarak Business Insider‘ın gerçekleştirdiği röportajda konuştu. Bu sohbet sırasında konu ele alması en zor süper kahraman geldi. Russo kardeşlerin yanıtı Superman oldu. Bunun nedenini ise şu sözlerle açıkladılar:

“Superman çok zor bir karakter. Onları empati kurulabilecek hale getirmek için duygusal bir problem veya bir zayıf nokta bulmak gerekiyor. Karakter ne kadar güçlü olursa, onu ele almak o kadar zorlaşıyor. Bir hikaye anlatmaya çalışırken önce ele alacağımız karakterlerin zayıf yanlarını bulmaya çalışıyoruz çünkü bu onları daha ilgi çekici hale getiriyor. Bunlar zaten güçlü karakterler. Fakat her açıdan sandığımız kadar güçlü olmadıklarını anladığımız zaman derinlik kazanıyorlar. O yüzden karakter ne kadar güçlü olursa iş o kadar zorlaşıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız bu açıklama Marvel filmlerinin DC uyarlamalarından başarılı olmasının nedenini de gözler önüne seriyor. Warner Bros. genelde karakterlerin zayıf yanlarını başarılı bir şekilde ele alıp onları derinleştirme problemi yaşıyor. Umuyoruz Warner Bros. Russo kardeşlerin bu sözlerini dikkate alır.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman