reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame captain marvel

Avengers Endgame yönetmenlerinin Captain Marvel ayarlaması

Avengers Endgame filminin yönetmenliğini üstlenen Joe ve Anthony Russo, Captain Marvel gibi güçlü bir karakteri Avengers ekibine dahil ederken nelere dikkat ettiklerini açıkladı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in en önemli karakterlerinden biri Captain Marvel olacak. Fakat Carol Danvers şimdiye kadar Marvel Sinematik Evreni’nde gördüğümüz tüm kahramanlardan güçlü olmasıyla dikkat çekiyor. Peki Joe ve Anthony Russo tüm dengeleri değiştirecek, bu denli güçlü bir karakteri ele alırken nelere dikkat ediyor? Bu sorunun yanıtını Avengers Endgame yönetmenleri Cinemablend sitesine verdi.

“Karakterlere dair en büyük korkumuz onları çok güçlü yapmak. İzleyicilerin kahramanlarımızla bağ kurabilmesini onların insanı yanı, hatalı yönleri mümkün kılıyor. Bu yüzden Captain America gibi karakterleri ele almayı seviyoruz. Belli sınırları olan, asıl süper gücü kalbi olan türden bir kahraman. Bu yüzden çok güçlü bir karakteri bu dünyaya dahil ederken tehlikelerin farkındaydık. Bu da bizi bir nevi ateşledi diyebiliriz. Çünkü çok güçlü bir karakteri ele alacağınız zaman o karakterin zayıf yanlarını ve karmaşık yölendirini bulmak gerekiyor. Zayıf yanı bulduğunuzda hikayenin dramatik yönü ortaya çıkıyor. Bu yüzden Captain Marvel gibi çok güçlü bir karakteri ele alıp, onun zayıf yanlarını bulmaya çalışmak, saf güçten oluşmadıklarını göstermek çok eğlenceli.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joe ve Anthony Russo daha önce benzer bir açıklamayı Superman’i baz alarak yapmıştı. Onu ele almanın çok zor olduğundan bahsetmişlerdi. Görünen o ki o dönemde bahsettikleri her şeyi Captain Marvel karakterini MCU’ya dahil ederken kullanmışlar.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı