reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Avengers Endgame yönetmenlerinden Captain Marvel yanıtı

Avengers Endgame öncesinde solo filmiyle karşımıza çıkan Captain Marvel hayranların kafasını karıştıran bir karakter oldu. Russo kardeşler bu duruma açıklık getirdi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Marvel stüdyoları Avengers Endgame öncesinde izleyicilere Captain Marvel’ı tanıtmak için büyük çaba harcadı. Onun solo filminin Endgame’den hemen önce gelişi karakterin rolünün çok büyük olacağını düşünmemize neden olmuştu. Üstüne onun Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü kahramanı olduğunun açıklanması bu beklentileri fazlasıyla artırmıştı. Fakat Avengers Endgame’de Carol Danvers’ın rolü oldukça azdı. Hatta Thanos’u alt etme mücadelesinde hayati bir görevi olmadı. Bu da Carol Danvers hayranlarının fazlasıyla canını sıkmıştı. Filmin yönetmenleri Joe ve Anthony Russo aldıkları bu kararın nedenini şu sözlerle açıkladı.

Avengers Endgame’de Captain Marvel

“İzlediğimiz orijinal Avengers altılısının hikayesiydi. Filmin odağı onların on senelik macerasını güzel bir şekilde sonlandırabilmekti. Carol Danvers ise henüz onların arasında yeni bir isim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Captain Marvel gibi yeni bir karakterin geldiği anda dengeleri değiştirmesi ve Thanos’u alt eden kişi olması Avengers hayranlarını hayal kırıklığına uğratırdı. Bu sebeple Russo kardeşlerin Carol Danvers‘ı dozunda kullandığını söyleyebiliriz. Hikayenin orijinal altılıya odaklanması gerçekten doğru bir karardı. Yine de Captain Marvel’ın Endgame’den hemen önce gelen solo filminin beklentileri etkilemesi oldukça normal.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi