reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame X-Men

Avengers Endgame yazarlarından X-Men yorumu

X-Men karakterlerinin yakında Marvel Sinematik Evreni’ne katılacağını biliyoruz. Avengers Endgame filminin yazarları ise bu karakterlerin acelesinin olmadığına inanıyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Disney ve 20th Century Fox birleşmesi tamamlandı. Böylece Fox yapımları ve karakterleri artık Disney’e ait. Bu da X-Men, Fantastic Four, Deadpool ve Wolverine karakterlerinin Marvel stüdyolarına geri döndüğü anlamına geliyor. Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü fazında bu karakterlerden hiçbiri yer almıyor. Fakat Kevin Feige‘nin sözlerine bakılırsa 2022 sonrasında X-Men ve Fantastic Four’u Marvel Sinematik Evreni’nde görebiliriz. Dördüncü faz bir geçiş devresi görevini üstlenip çoklu evrenleri izleyicilere tanıtabilir. Böylece diğer kahramanların da bu dünyaya katılması mümkün olur.

Avengers Endgame yazarları: X-Men biraz dinlenmeli

Yine de X-Men ve Fantastic Four’u bu dünyaya dahil etmek için büyük emek gerekiyor. Avengers Infinity War ile Avengers Endgame filmlerini kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely ise bu önemli adımın atılması için biraz daha beklenmesi gerektiğini düşünüyor. San Diego Comic-Con’da Collider‘a konuşan ikili şu sözleri sarf etti: “Bizce X-Men bir süre durup nefes almalı. Yanlış düşünüyor olabiliriz ancak bu karakterlerin biraz dinlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Öte yandan Silver Surfer solo bir filmle karşımıza çıksa güzel olur.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Christopher Markus ve Stephen McFeely ikilisine ister istemez katılıyoruz. 2000’lerin başından beri aralıksız olarak X-Men filmi izliyoruz. Karakterlerin biraz beyaz perdeden uzak kalıp yenilenmesi fena bir fikir değil.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı