reklamı kapat

POPÜLER

marvel sinematik evreni için x-men açıklaması

Yakın zamanda bir X-Men filmi bekleyenleri üzecek açıklama

Disney ve Fox anlaşmasının tamamlanmasıyla Deadpool, X-Men serileri için de Marvel Sinematik Evreni müjdesi bekleniyor. Ancak yeni bir X-Men filmi yakında gelmeyecek gibi görünüyor.

Marvel hayranları için Disney ve Fox anlaşmasının ayrı bir önemi bulunuyordu. Geçtiğimiz ay tamamlanan satın alım sonrası, hakları Marvel Studios’ta bulunmayan X-Men, Deadpool, Fantastic Four gibi serilerin hakkı da nihayet Marvel’a geçmişti. Bu da hayranları gelecek filmler için hayli heyecanlandırdı. Özellikle X-Men serisinin yeni bir soluk kazanacağına inanan hayranlar ise, ne yazık ki yeni bir filme çok kısa sürede kavuşamayacak gibi görünüyor. io9‘a röportaj veren Marvel’ın başındaki isim Kevin Feige, 5 yıllık planlamanın tüm bu satın alınma öncesi tamamlanmış olduğunu kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5 yıl daha X-Men filmi yok

Türkiye’de 25 Nisan’da vizyona girecek olan Avengers Endgame ile sinematik evren 3. evreyi kapatırken hayranlar da 4. evrenin sunabileceklerini tartışmaya başlamış durumda. X-Men de bu evreye dahil edilebileceği düşünülen serilerden. Ancak Feige yaptığı açıklamada şu cümlelere yer veriyor: “Biraz zaman alacak. Bu sadece başlangıç. Bizim üzerinde çalıştığımız beş yıllık plan ise tüm bu anlaşmalar tamamlanmadan önce üzerine çalışma başlattığımız bir projeydi. Şimdilik durum bizim için X-Men’in ne zaman ve nerede ortaya çıkacağını detaylandırmaktan ziyade evlerine dönmüş olmanın verdiği mutluluk ve rahatlıktan ibaret. Hepsi dönecek. Ancak biraz uzun sürecektir.

Feige’in bahsettiği beş yıllık plan içinde X-Men görme ihtimalimiz neredeyse hiç yok gibi görünüyor. Black Widow, The Ethernals, Shang-Chi gibi yapımlara odaklanan sinematik evreninin dördüncü evrede neler sunacağı da hala bir gizem. Tüm bu soruların cevabı ise Avengers Endgame sonrası yavaş yavaş su yüzüne çıkacak. Ancak önce üçüncü evrenin kapatılması gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı