reklamı kapat

POPÜLER

Aslan Kral

Disney’in Aslan Kral filmi yeni fragmanıyla karşımızda [Video]

Disney’in yeniden izleyici karşısına çıkartmaya Aslan Kral filmi yeni bir tanıtımla boy gösteriyor. Bu tanıtımda yeni filme biraz daha yakından bakma fırsatı elde ediyoruz.

Bildiğibiz gibi Disney son zamanlarda çok sevilen animasyonlarını yeniden beyaz perdeye uyarnıyor. Kül Kedisi, Güzel ve Çirkin gibi hikayelerin ardından sıra Aslan Kral’a geldi. Orijinal ismi Lion King olan film 90’lı yılların unutulmaz filmleri arasında yer alıyor. Şimdi bu hikaye son teknoloji kullanılarak yeniden beyaz perdeye aktarılıyor. Filmin kamera arkasında Iron Man filmini beyaz perdeye taşıyan Jon Favreau görev yapıyor. Favreau, The Jungle Book filmide olduğu gibi klasik animasyon yöntemlerinden daha gerçekçi bir deneyim vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asıl dikkat çekici olan ise filmin seslendirme kadrosu. Kahramanımız Simba’yı son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz Donald Glover seslendiriyor. Ünlü sanatçı Beyonce Knowles Carter ise Nala’nın sesi oluyor. Onlara eşlik eden isimler arasında Seth Rogen, Keegan-Michael Key, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, Alfre Woodard, Eric André, John Oliver ve James Earl Jones gibi isimler yer alıyor. Özellikle James Earl Jones’un dönüşü çok dikkat çekici. Çünkü kendisi orijinal animasyonda da Mufasa’yı seslendirmişti.

Hepimizin Aslan Kral ismiyle bildiği film 19 Temmuz 2019‘da vizyona girecek. Bu yeni film için paylaşılan yeni tanıtımı haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.