reklamı kapat

POPÜLER

Mulan

Disney’in şaşırtıcı Mulan filminden ilk fragman [Video]

Disney stüdyoları çok sevilen animasyonlarını yeniden beyaz perdeye uyarlanaya devam ediyor. Bu akımın son ürünü ise çok sevilen Mulan. Merakla beklenen filmden ilk fragman sonunda gün yüzüne çıktı.

Bildiğiniz gibi Disney son yıllarda bildiğimiz hikayeleri canlı kanlı bir şekilde yeniden sinemaya aktarıyor. Kül Kedisi, Güzel ve Çirkin, Aladdin, Dumbo, Aslan Kral derken sıra Mulan’a geldi. Animasyonuyla gönüllerde taht kuran Mulan aslında 1998 senesinde karşımıza çıkmıştı. Çin’deki Hua Mulan efsanesine dayanan hikayenin geniş bir hayran kitlesi elde etmesi uzun sürmemişti. Burada ailesinin zorlaması üzerine evlenmek yerine Çin ordusunda bir savaşçıya dönüşen Mulan’ın hikayesini izliyorduk. Animasyon seride başrolü Agents of SHIELD oyuncularından Ming-Na Wen seslendiriyordu. Ciddi hikayesine rağmen hikayenin müzikal olarak anlatılması ve Eddie Murphy‘nin seslendirdiği Mushu filmi daha eğlenceli hale getiriyordu.

Yeni Mulan

Disney’in yeni Mulan filmi ise olayların ciddi yanına odaklanmayı tercih edecek gibi görünüyor. Yönetmenliğini Niki Caro‘nun üstlendiği bu yeni versiyonda başrolü Çin kökenli Amerikalı oyuncu Liu Yifei canlandırıyor. Ona Donnie Yen, Jet Lii, Jason Scott Lee, Li Gong, Utkarsh Ambudkar, Tzi Ma ve Yoson An gibi isimler eşlik ediyor. Hikaye alıştığımız gibi ilerliyor. Mulan ailesinin zoruyla evlenmek yerine babasını kurtarmak için Çin ordusuna katılıyor. Kadın olduğunu gizleyerek mücadele vermeye başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mulan’ın yeni versiyonu dünya genelinde 27 Mart 2020‘de vizyona girecek. Filmden paylaşılan ilk tanıtımı haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.