reklamı kapat

POPÜLER

MG Mulan

MG Mulan 600 kilometrelik iddialı menzil değeriyle karşımızda

Performansının yanında menzil değerleriyle de dikkat çekecek olan MG Mulan, Avrupa pazarı için önemli potansiyel taşıyor.

Avrupa pazarında son birkaç yılda yakaladığı başarıdan aldığı güçle yola emin adımlarla devam eden MG, önümüzdeki süreçte daha da agresif hamleleriyle gündemde olmak istiyor. Özellikle Marvel R ile tasarım tarafında kendisini bir adım yukarıya taşıyan markanın pazar payını artırmadaki yeni silahı Mulan olacak. Avrupa pazarında da satışa sunulacak olan HB gövde tipli bu modelle doğrudan Volkswagen ID.3 ve Tesla Model 3 gibi araçlara alternatif olma iddiası taşıyan MG, teknik niteliklerin yanında fiyat tarafında da çok rekabetçi olacak. 600 kilometreyi bulan menzil iddiasıyla dikkat çeken MG Mulan, 30 bin doların altında konumlanacak fiyatıyla Türkiye pazarında da ciddi bir pay sahibi olabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG Mulan için paylaşılan ilk teknik detaylar

Test sürecinde pek çok kez kameralara yakalanan Mulan için teknik tarafta artık resmi rakamları konuşmak mümkün. Aracın geliştirme sürecinde son teknolojiye fazlasıyla odaklanan MG, bunu batarya tarafında fazlasıyla hissettiriyor. Daha az yer kaplama ve daha yüksek enerji yoğunluğu gibi önemli avantajlar barındıran CTP (Cell-to-pack) batarya sisteminin konumlandırıldığı modelin batarya kalınlığı 110 milimetre ile 140 milimetre aralığında değişiyor. 51 kWh ve 64 kWh’lik iki farklı kapasite değeriyle Mulan ürün gamında konumlandırılacak olan bu batarya ile birlikte kullanıcılara 400, 500 ve 600 kilometrelik üç farklı menzil odağında versiyonlar sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otomobilin motor tarafında ise şimdilik 204 beygir güç üreten tek bir elektrik ünitesine yer verileceğini görüyoruz. Buna rağmen yaklaşık 3,8 saniyelik 0-100 değeri paylaşılan model için, 50:50 ağırlık dağılımı ve ağırlık merkezindeki avantajları üzerinden sürüş deneyimi tarafında çok iddialı açıklamalar var. SAIC’in Çin’deki diğer markalarında da yer verdiği Nebula platformu üzerine üretilecek olan Mulan’ın tek elektrik motorlu versiyonuyla 1.665 kilogramlık ağırlığa sahip olması bekleniyor. Araç için önümüzdeki süreçte daha güçlü versiyonlar da masada. Mulan ile ilgili donanım ve tasarım odaklı derin detayları da önümüzdeki günlerde almayı bekliyoruz.

İlgili video

Marvel R tanıtımı