reklamı kapat

POPÜLER

huawei mulan 4

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mulan çok iddialı geliyor

Mayıs ayının sonlarına doğru bazı özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan Huawei’nin sıradaki üst düzey akıllı telefon modelinin son derece iddialı olduğu biliniyordu. Huawei’nin kıdemli başkan yardımcısının yaptığı bir açıklamaya göre “benzersiz özelliklere” sahip olacağı söylenen cihaza dair AnTuTu sonuçları açıklanmış ve ürünün Full HD ekrana ve Kirin adı verilen 8 çekirdekli işlemciye sahip olacağı öğrenilmişti.

huawei mulan 2

Mulan kod adıyla bilinen bu cihaza dair bazı yeni detaylar ortaya çıktı. Çinli Weibo sitesinde yayınlanan bilgilerin güvenilirliği ise son derece yüksek, zira ileride doğrulanan birçok ürünle ilgili sızıntılara yine bu internet sitesinde yer verilmişti.

huawei mulan 3

Yayınlanan fotoğraflarda telefonun ön ya da arka tarafını gösteren bir açı bulunmasa da ürünün tasarımına dair bazı detaylar yine de fark edilebiliyor. Yan taraftan görülebildiği kadarıyla Mulan’ın tasarımının büyük ölçüde Huawei Ascend P1’e benzediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

AnTuTu sonuçları açıklandığında cihazın bazı özellikleri belli olsa da kamerasına dair detaylar ortaya çıkmamıştı. Son yayınlanan bilgiler arasında cihazın kamera özellikleri de yer alıyor. 8 çekirdekli Kirin920 CPU’su bulunan cihaz 1,3 GHz hızda çalışıyor. AnTuTu’dan 37.999 puan alan Mulan’ın ayrıca Mali-T624 GPU ve 3 GB RAM özelliği bulunuyor.

huawei mulan 4

Mulan’ın 13 megapiksel arka kamerasına 5,1 megapiksel ön kamera eşlik ediyor. 16 GB’lık bir depolama alanı bulunan telefonun Emotion 2.3 arayüzü ve Android 4.4.2 işletim sistemini kullanıyor. Ürünün piyasaya çıkış tarihi hakkında şimdiye kadar farklı kaynaklardan gelen birçok söylenti ortalıkta dolaşsa da bu son fotoğrafta görülen 16 Ağustos tarihi en olası tarih gibi duruyor.