reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20

Huawei Mate 20, karşımıza kırdığı AnTuTu rekoruyla çıktı

P20 ve P20 Pro modelleriyle sektörü hareketlendiren Huawei, Mate 20 üzerinde de çalışma gösteriyor. Telefonun ortaya çıkan AnTuTu performansı ise kırdığı rekorla rakiplerine göz dağı veriyor.

Advertisement

Huawei‘nin sonbahar aylarında tanıtacağı yeni akıllı telefonu Mate 20, biliyorsunuz Mate 10’un yerini alacak. Amiral gemisi seviyesinde yer alan telefon, daha şimdiden test edilmeye başlanmış durumda. P20, P20 Pro ve Mate 10’dan farklı olarak artık Kirin 970 değil yeni Kirin 980 işlemciyle gelecek telefon, bu noktada oldukça yüksek bir performans sunacak. Test kapsamında aldığı 356.918 puanla Galaxy S9+ ve Xperia XZ2 gibi telefonları açık ara farkla geçen telefon, testin liderliğine oturmuş durumda. Bu açıdan oldukça heyecan yaratan telefon, Kirin 980 ile yıl bitmeden rakiplerinin bir adım önüne geçekmiş gibi duruyor. Bu da yılın son dönemi için çok önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20

“Huawei Mate 20”

Tahmin edersiniz telefonun diğer detayları hakkında şu an hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak merkezdeki Kirin 980 hakkında hazır detaylar var. Buna göre işlemci yüksek performanslı Cortex-A75 çekirdekler üzerine kuruluyor. Yapay zeka konusunda (İkinci jenerasyon NPU) yeni imkanlar getireceği belirtilen işlemci, söylendiği kadarıyla çok da güçlü bir GPU birimine sahip. TSMC’nin 7 nm üretim sürecinden çıkacağı belirtilen Kirin 980, bu açıdan “performans / enerji” konusunda sınırları zorlayacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin üç arka kameralı akıllı telefonu