reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei’den Mate 20 Pro ve Mate 20 modellerine özel Kirin 980’li reklam [Video]

Huawei‘nin yeni akıllı telefonları Mate 20 Pro ve Mate 20, yayımlanan videolar ile gündemde kalmaya devam ediyor. Bu sefer merkezde Kirin 980 yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 ile 16 Ekim tarihinde resmi olarak tanışıyoruz. Yeni yayımlanan bir video ise modellerin gücünü alacağı işlemciyi yani Kirin 980‘i karşımıza getiriyor. Kesin olarak bu işlemciyle karşımıza çıkacak telefonlar, performans konusunda mevcut amiral gemilerinin gerisinde kalmayacak. Hatta 300 milyon dolar para harcanan Kirin 980 ile 2019’daki amiral gemilerinin de arkasında kalmayacak modeller, bu açıdan çok merak ediliyor. Bu işlemcinin yapay zeka konusunda getirecekleri de modeller için heyecanı artırıyor. Ayrıca yeni imkanlar kamera tarafı için de büyük önem arz ediyor. P20 Pro ile piyasanının en iyi kamera performansını karşımıza getiren firmanın, üç arka kameralı yeni modelleriyle bunu da daha yükseltmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mate 20 Pro ve Mate 20’de yer alacak Huawei Kirin 980 için Apple A12 Biconic’den daha iyi deniyor

Kirin 980 önceki nesile göre yüzde 75 daha güçlü ve yüzde 58 daha verimli olan Cortex-A76 çekirdekler üzerine kuruluyor. İşlemci iki büyük Cortex-A76, iki büyük Cortex-A76 ve dört küçük Cortex-A55 çekirdeklerinden oluşur. Bu konfigürasyondan tam anlamıyla yararlanmak için firma “Flex-Scheduling” teknolojisini kullanıyor. Önceki nesle kıyasla daha yüksek saat hızlarında çalışan işlemci, daha hızlı uygulama başlatma süreleri, daha iyi çoklu görev ve genellikle daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.