reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm GFX 50R
Fujifilm GFX 50R
Fujifilm GFX 50R
Fujifilm GFX 50R

Daha ucuz, daha kompakt; yeni orta format aynasız fotoğraf makinesi Fujifilm GFX 50R ile tanışın

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının önemli isimlerinden Fujifilm, Photokina 2018’i boş geçmedi. Dakikalar önce yeni orta format aynasız fotoğraf makinesi GFX 50R tanıtıldı.

Fujifilm GFX 50R, firmanın GFX 50S’ten sonra tanıttığı ikinci orta format aynasız fotoğraf makinesi. Model tasarımsal olarak 50S’ten oldukça farklı görünüyor. Bu sefer “rangefinder” tarzı yapı tercih eden firma, karşımıza daha taşınabilir bir model çıkarıyor. Arkasında hareketli ve dokunmatik bir 3,2 inç LCD ekran yer alan model, bir üst bilgi ekranına sahip değil. Üstündeki önemli kontrol unsurları sağ tarafına toplanan model, suya ve toza karşı dayanıklı. Modelin merkezinde üst düzey fotoğraf kalitesi sunan 51.4 megapiksel orta format sensör yer alıyor. Bu sensörü X-Processor Pro işlemci ile destekleyen Fujifilm GFX 50R, sevindirici şekilde çift SD kart yuvasıyla geliyor. Tek şarla 400 kadar fotoğraf çekebilen model, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Bünyesinde 3.69 milyon noktalık elektronik vizör bulunan fotoğraf makinesi, lens hariç 775 gram ağırlığa sahip. Saniyede sadece 3 kare seri çekim yapabilen 50R, Full HD çözünürlükte saniyede 30 kare video kaydı da yapabiliyor. ISO 100-12,800 aralığını kullanan model, bir harici flaş yuvasını da üzerinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm GFX 50R bütçe dostu olarak nitelendiriliyor

Modelin abisinden 2.000 dolar daha az yani 4.500 dolar satış fiyatı bulunuyor. Kasım ayında satışa çıkacak model, mevcut GFX serisi lensler ile kullanılabiliyor. 50S modelin pahalı ve büyük gelenler için harika duran 50S, ailenin giriş seviyesi modeli olarak karşımızda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Kamerasıyla öne çıkan yeni iPhone modelleri