reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things

Telltale’in kapanışıyla iptal olan Stranger Things oyunuyla ilgili Netflix’ten açıklama

Walking Dead ve Wolf Among Us ile hızlı bir yükseliş yaşayan Telltale için yolun sonu geldi. Firmanın iptal edilen işleri arasında heyecanla beklenen Stranger Things oyunu da bulunuyordu.

Lenovo Advertisement

Geçtiğimiz cuma günü Telltale şok edici bir kararla stüdyoyu kapattığını duyurdu. Pek çok büyük isimle anlaşıp haklarını alan firma, sonrasında oyuncuların önüne koyduğu, hep aynı düzlemde ilerleyen ve pek bir yenilik sunmayan oyunları yüzünden uzun süredir eleştiriliyordu. Ancak çalışanlar dahil kimse böyle ani bir kapanış beklemiyordu. Bir anda 200’den fazla çalışanı kıdem tazminatı olmadan kapının önüne koyan firma gelecek projelerin iptal edildiğini de duyurdu. Onlardan biri de heyecanla beklenen Stranger Things oyunuydu. Netflix geçtiğimiz haziranda Telltale ile bir anlaşma yaptığını duyurmuş ve sevilen dizisi Stranger Things’in oyununun geleceğini müjdelemişti. Aynı zamanda interaktif Minecraft: Story Mode serisi de Netflix’e gelecekti. Telltale duyurusunun ardından firma açıklama yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, Stranger Things oyununu istiyor

Popüler çevrim içi yayın servisinin Polygon‘a yaptığı açıklamaya göre Telltale projesi rafa kalktı. Ancak yayın servisi yeni seçeneekleri değerlendiriyor. Minecraft: Story Mode projesinin ise planlandığı gibi gittiği açıklamalar arasında. Şimdilik ne yazık ki popüler dizinin oyunu için net bir karar bulunmuyor. Ancak Devolver Digital, Twitter üzerinden Netflix’e bir çağrıda bulunarak dizinin oyununu yapmak istediğini açıkladı. Firma Serious Sam, Hotline Miami, Enter the Gungeon ve daha pek çok oyunuyla tanınıyor. Firmanın Netflix’e attığı tweet’i buradan görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dizinin 3. sezon tanıtımı