reklamı kapat Samsung Space Monitor

POPÜLER

Stranger Things

İptal edilen Stranger Things oyunundan sızan sahneler [İzle]

Netflix ve Telltale, geçtiğimiz haziran çevrim içi yayın servisinin en popüler dizilerinden Stranger Things için bir oyun müjdesi paylaşmıştı. Ancak oyun Telltale’in kapanmasıyla iptal oldu.

Telltale ani bir duyuru ile cuma günü stüdyonun kapandığını açıkladı. Çalışanlara da sürpriz olan bu haberin yanı sıra stüdyo çalışanları kıdem tazminatı alamayacaklarını da öğrendi. Stüdyonun çalışanları önceden bilgilendirme zahmetine dahi girmemesinin yakışıksızlığını bir kenara bırakırsak elbette bazı gelecek projeler de sürpriz bir şekilde iptal edildi. Onlardan biri de Netflix’in popüler dizisi Stranger Things için geliştirilen oyundu. İnternete sızan 1 dakikalık video Telltale’in nasıl bir iş planladığını ortaya seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynısının aynısı

Yayınlanan görüntüler ilk sezonun bir yansıması gibi görünüyor. Sızıntılar arasında Will Byers ve annesi Joyce Byers’ın konuşmalarını görebiliyoruz. Telltale’in kendine has çizim tarzını devam ettiren oyunda Upside Down ve yaratığa da bir bakış elde edebiliyoruz. Ancak sızıntılar arasında diğer karakterler bulunmuyor. Oyunun dinamiği ise Telltale’in bu zamana kadar sayısız büyük iş birliğinde çıkardığı oyunlarla aynı gibi görünüyor. Bu durumda oyunun bize sonucu değiştirecek pek bir seçenek sunmadığını da tahmin edebiliyoruz ki bu durum firmanın en çok eleştirilen yanlarından biriydi…

Öte yandan Stranger Things için yolun sonu gelmemiş olabilir. Netflix, dizinin oyununu çıkarma konusunda hala istekli. Devolver Digital ise bu oyunu gerçekleştirmek istediğini açıklayan ilk firma oldu. Ayrıca eski Telltale çalışanlarına da iş imkanı konusunda alternatifler sunuyor. Ancak oyunun geleceği şimdilik belirsiz.