reklamı kapat

POPÜLER

Leica S3

Karşınızda 64 megapiksellik canavar orta format Leica S3

Almanya’da başlayan Photokina 2018 fuarında çok önem fotoğraf makinesi duyuruları yapıldı. Bunlar arasında Leica da katıldı. Leica S3 görücüye çıktı.

Photokina 2018 kapsamında şimdiye kadar Fujifilm GFX 50R, GFX 100 ve Panasonic S1R/S1 modelleri tanıtıldı. Bu önemli etkinliği es geçmeyen Alman görüntüleme devi Leica, karşımıza yeni orta format fotoğraf makinesi S3 ile çıktı. Henüz geliştirme duyurusu yapılan Leica S3, tam 63 megapiksellik bir orta format sensör üzerine kuruluyor. Bu açıdan 37.5 megapiksellik S2 modelini ikiye katlayan model, büyük ve parlak bir vizör ile geliyor. Saniyede 3 kare seri çekim yapabilen (Orta formatlar yüksek hıza ulaşamıyor) Leica S3, önemli bir detay olarak 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Diğer detayları henüz açıklanmayan orta format fotoğraf makinesi, çok kaslı bir gövde üzerine kuruluyor. Burada S2 modelinde daha modern, ergonomik ve şık bir gövde bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica S3 ultra üst düzey bir gövde

Modelin servet değerinde olacağı kesin fiyatı henüz açıklanmış değil. Ancak gelişmiş orta format fotoğraf makinesi 2019 bahar aylarında raflardaki yerini alıyor. Fotoğraf makinesi dünyasını gerçekten heyecanlı zamanlar bekliyor. Fakat esas rekabet orta format değil tam kare aynasız fotoğraf makinesi pazarında olacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Honor’un Türkiye’de de satışa çıkan yeni oyun telefonu