reklamı kapat

POPÜLER

Photokina’nın yeni gözdesi Leica X

Photokina fuarında yeni point-and-shoot makinelerini tanıtan Leica, güncellediği X modelini de görücüye çıkardı. Selefi gibi 16,2 megapiksellik APS-C CMOS sensöre sahip olan yeni X’te 23 mm’lik sabit f/1.7 lens bulunuyor, bu da tam kare fotoğraf makinelerinde bulunan 35 mm’lik lensle eşdeğer görüş alanı sağlıyor.

leica x
Bir hayli hafif olan X’in tasarımı tüm Leica’larda olduğu üzere göz alıcı. JPEG ve RAW biçimlerindeki fotoğraflara ek olarak 1080/30p video çekilebilen cihazın üzerinde 3 inçlik LCD ekran bulunuyor. Ekran arkaya sabitlenmiş durumda olsa da, bir hayli geniş olan görüntüleme açısı yerinden oynatılamayan ekranın açığını bir nebze de olsa kapatıyor. Saniyede 5 kare hızla burst çekim yapılabilen X’in ISO hassasiyeti 12.500 seviyesine kadar çıkıyor.

leica x
Magnezyum ve alüminyum malzemeden üretilen gövdede birinci sınıf deri kaplama bulunuyor. Siyah ve gümüş renk seçenekleri bulunan X’teki deri kaplaması da gövde rengine uyumlu şekilde siyah veya kahverengi. Avrupa’da 1,850 euro, ABD’de 2,295 dolar etiketle satışa çıkan Leica X’in Türkiye satış fiyatı henüz belli değil.

leica x

YORUMLAR