reklamı kapat

POPÜLER

Leica S3 orta format

64 megapiksellik dev orta format; karşınızda Leica S3 [Video]

Fotoğraf makinesi pazarının en önemli isimlerinden Leica, yeni orta format fotoğraf makinesini duyurdu. İşte karşınızda Leica S3.

Photokina 2018 kapsamında geliştirme duyurusu yapılan Leica S3, artık satışa hazır son sürümüyle karşımızda bulunuyor ve tam 63 megapiksellik bir orta format sensör (30 x 45mm Leica ProFormat CMOS) üzerine kuruluyor. Bu açıdan yerini aldığı 37,5 megapiksellik S2 modelini ikiye katlayan orta format fotoğraf makinesi, 15 durak dinamik aralığa sahip. ISO 100-50 bin arasını kullanabilen gelişmiş model, görüntü kalitesi açısından oldukça iddialı görünüyor. Gücünü aldığı Leica Maestro II işlemci ile saniyede 3 kare seri çekim yapabilen (Orta formatlar genelde aşırı yüksek hıza ulaşamıyor) Leica S3, önemli bir detay olarak 4K çözünürlükte 24 fps video çekebiliyor. S2 modelinden daha modern, ergonomik, şık ve genel olarak büyük bir gövdeye sahip olan lensleri değiştirilebilir S3, böyle bir cihazda olması gerektiği iki adet hafıza kartı yuvasına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica S3 ultra üst düzey bir gövde

Gelelim modelin en kötü yanına yani fiyatına. Bir Leica’nın hem de orta forma bir Leica’nın ucuz olması elbette bekleyemezsiniz. Bu açıdan S3 modeli de ucuz değil. Fotoğraf makinesinin gövde fiyatı tam 19 bin dolar seviyesinde yer alıyor ve satın alanlara hemen gönderililiyor. Modelin tanıtım videosunu ise sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.

Leica S3 orta format