reklamı kapat

POPÜLER

Leica M10-D

İlginç bir amaç için LCD ekransız tasarlanan dijital fotoğraf makinesi: Leica M10-D

Alman fotoğraf efsanesi Leica, bugün pek de beklenmedik bir dijital fotoğraf makinesi tanıttı. Karşınızda önemli bir eksikle gelen Leica M10-D ve hakkında bilinmesi gerekenler.

Dijital fotoğraf makinesi modelleri, artık dokunmatik hale gelen ekranlarıyla kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Bugün tanıtılan Leica M10-D ise bir LCD ekran olmadan karşımıza çıkıyor. Bunun arkasında ise film benzeri fotoğraf çekme deneyimi yer alıyor. Filmi fotoğraf makinelerinde çekilen fotoğraf ancak banyo sürecinden sonra tam anlamıyla görülebiliyordu. İşte bu deneyimi 2018 yılına getirmek isteyen firma, yeni modeliyle diğer makinelerinden çok daha kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Bu anlam verilemeyen yapıya rağmen makine, modern teknolojiler üzerine kuruluyor. WiFi teknolojisine sahip Leica M10-D, bu sayede akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Kişiler isterlerse özel uygulama aracılığıyla akıllı telefonlarının ekranından bakarak çekim gerçekleştirebiliyor. Modelin merkezinde ise 24 megapiksel tam kare CMOS sensör yer alıyor. Gücünü Maestro 2 işlemciden alan fotoğraf makinesi, simsiyah bir gövde ile geliyor. Bu gövdenin üstünde ISO ve enstantane için iki tane ayar tekerleği yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Leica M10-D
Leica M10-D
Leica M10-D
Leica M10-D
Leica M10-D
Leica M10-D

Leica M10-D fotoğraf makinesi 2018’in en ilginç modellerinden

2 GB boyutunda dahili hafızaya ve ekstra microSD yuvasına sahip fotoğraf makinesi, Visoflex elektronik vizörle karşımıza çıkıyor. 2018 yılında çıkıp da bünyesinde LCD ekran taşımayan modelin fiyatı ise gerçekten nefes kesiyor. Bugün yurt dışında satışa sunulan makine, tam 7.995 dolara elde edilebiliyor.