reklamı kapat

POPÜLER

Leica M10-P Reporter
Leica M10-P Reporter

Fiyatıyla dudak uçuklatan başyapıt: Leica M10-P ”Reporter”

Leica en yeni fotoğraf makinesini fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. Leica M10-P ”Reporter” isimli makine her Leica makinesi gibi hayalleri süslüyor.

Dünya genelinde sadece 450 adet üretileceği açıklanan makine Kevlardan üretilen gövdesiyle sağlamlık açısından sınırları zorluyor. Günümüzde zırh, sağlam halat yapımı ve  yanmayan koruyucu giysi yapımında da kullanılan bu malzemenin çelikten bile daha sağlam olduğu biliniyor. M10 modeliyle benzer bir tasarım çizgisi sunan model nato yeşili gibi görünen rengiyle dikkatleri üstüne çekiyor. Leica’nın belirttiğine göre yeni model şirketin bugüne kadarki en sessiz M fotoğraf makinesi. Adından da anlaşılacağı üzere foto muhabirlerini hedef alan modelde 24 megapiksel tam kare sensör bulunuyor. Maestro II görüntü işlemcisinin tercih edildiği makinede ISO hassasiyeti maksimumda 50.000’e kadar çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica M10-P ”Reporter’ yüksek fiyatıyla fotoğraf tutkunlarını üzüyor

Yüzde 100 kapsama. alanlı optik sensörün yer aldığı makinenin minimum deklanşör hızı 8 saniye, maksimum enstantane hızı ise 1/4.000 saniye. Satış tarihi henüz belli olmayan makine dünya genelinde sınırlı sayıda üretileceği için makinenin fiyatı çok yüksek. Leica M10-P ”Reporter”ın Amerika’daki satış fiyatı 8.795 dolar.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken eski modellerinden