reklamı kapat

POPÜLER

Tecno Camon 16 Premier

Türkiye’de akıllı telefon üretecek yeni Çinli şirket belli oldu

OPPO‘nun Türkiye’de telefon üreteceğini açıklamasının ardından Çinli üretici Tecno, dikkat çekici bir açıklamada bulundu.

Kısa bir süre önce Türkiye pazarına giriş yapan Tecno, Türkiye’de yerli üretim için 25 milyon dolardan fazla yatırım yapacağını duyurdu.  Kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket üretim planlaması için gerekli adımları çoktan atmış durunda ve ilk yerli Tecno, Mart ayı içerisinde üretilmiş olacak.

Şirket, Türk ekonomisine olan güvenini ifade ederken, hatırı sayılır adette iş imkanı yaratacak ve Türk tüketicisinin beklentilerine kulak veren, pazara uyumlu cihaz üretecek. Bu yatırım hamlesi, markanın Türk pazarında önemli bir oyuncu olma kararlılığını da gözler önüne seriyor.

Manchester City gibi bir çok dünya markasının global sponsoru olan Tecno, Aralık ayında Türk pazarına 3 modeliyle giriş yapmıştı. Hemen ardından Türkiye’deki yerli ortağı ile birlikte, üretim sürecini derhal başlatarak, Türk tüketicisinin yakından tanıdığı, tercih ettiği, yerli bir marka olmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tecno, Türkiye’deki fabrikasını nerede açılacak?

İstanbul Pendik’te açılacağı belirtilen fabrika, öncelikli olarak Türk tüketicisinin hem fiyat hem kalite beklentilerine hizmet vermek için ve aynı zamanda Avrupa pazarına dağıtım sağlayacak bir üretim üssü olmak için kuruluyor. Fabrikayla ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı model Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?