reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno5

OPPO Türkiye fabrikasından ilk fotoğraf geldi; tarih verildi

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından OPPO, Türkiye’de telefon üretmeye hazırlanıyor. İşte bunun için kullanılacak fabrika ilk defa görüntülendi.

Kaynaklara göre Çinli mobil telefon üreticisi OPPO, Türkiye’de önümüzdeki haftalarda telefon üretimine başlamayı planlıyor. Daha önce söz konusu yatırımın büyüklüğü 50 milyon dolara yaklaşıyor bilgisi verilmişti. Yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırımla üretime başlayacak tesis için yatırım teşvik belgesinin alındığı ve gerekli kuruluş işlemlerinin tamamlandığı aktarılmıştı. Şimdi ise Dünya Gazetesi firmanın Türkiye’deki ilk üretim üssünü görüntüledi. Kaynağa göre Tadım Kuruyemiş’in Tuzla’da bulunan fabrika binasını iki ay önce kiralayan teknoloji devi, net olarak şubat ayında telefon üretimine geçiyor. Firma yeni dönem için sıfırdan bir bina inşa etmiyor ve bu da süreci hızlandırmak adına oldukça mantıklı görünüyor. Kapalı alanıyla birlikte toplam 6 bin 405 metrekare büyüklüğüne sahip olduğu aktarılan fabrika, Tuzla Piyade Okulu’nun hemen yanında yer alıyor ve bir yıldır boş duruyordu. OPPO’nun bu fabrikada 1.000 civarı personel ile üretim yapacağı biliniyor.

oppo fabrika

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO en son Türkiye yatırımı ile büyük ses getirdi

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou‘nun yatırım kararı ile ilgili açıklaması şu şekilde olmuştu: “OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz.

Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun kısa süre önce gelen ilginç konsept telefonu