reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 4 Lite

OPPO Türkiye telefon fabrikası için teknoloji bakanı açıklama yaptı

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından OPPO, Türkiye’de telefon üretmeye oldukça yakında bulunuyor. İşte konudaki son gelişmeler;

Çinli mobil telefon üreticisi OPPO, biliyorsunuz uzun zamandır Türkiye’de telefon üretimine başlıyor haberleriyle gündemde yer ediniyor. Daha önce bu amaç için söz konusu yatırımın büyüklüğü 50 milyon dolara yaklaşıyor bilgisi verilmişti. Kurulan tesis için yatırım teşvik belgesinin alındığı ve gerekli kuruluş işlemlerinin tamamlandığı aktarılmıştı. En son OPPO’nun Tadım Kuruyemiş’in Tuzla’da bulunan fabrika binasını kiraladığı ve şubat ayında telefon üretimine geçmeyi planladığı da ortaya çıkmıştı. OPPO’nun bu fabrikada 1.000 civarı personel ile üretim yapacağı bilinirken, şimdi süreç hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuştu ve Çinli dev akıllı telefon markası OPPO’nun İstanbul Tuzla’da yapımı devam eden fabrikasında test üretimine başladığını açıkladı. Varank ayrıca Sputnik’te yer alan habere göre “Gerekli yatırım ortamını oluşturmak için Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde yoğun gayret gösteriyoruz. Türkiye’ye yatırım yapan kazanır” dedi.

OPPO Türkiye yatırımı için resmi olarak şunu demişti

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou‘nun yatırım kararı ile ilgili açıklaması şu şekilde olmuştu: “OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

Bu arada General Mobile Türkiye’de çok uzun zamandır telefon üretiyor. Firma burada aşağıdaki videoda görebileceğiniz modern tesisi kullanıyor. Ayrıca Xiaomi de Türkiye’de fabrika kuran firmalar arasında bulunuyor.