reklamı kapat

POPÜLER

Leica M10 Zagato
Leica M10 Zagato
Leica M10 Zagato
Leica M10 Zagato
Leica M10 Zagato
Leica M10 Zagato
Leica M10 Zagato

Dr. Andrea Zagato

“Zagato” dokunuşuyla dünyanın en özel Leica M10 modeli

Alman fotoğraf devi Leica, özel üretim fotoğraf makineleri konusunda tartışmasız lider bir isim. Firmanın en yeni modeli M10 Zagato ise metalin en şık kullanımını karşımıza getiriyor.

İtalyan lüks otomobil şirketi Zagato ile ortaklaşa geliştirilen Leica M10 Zagato, orijinal versiyondan çok daha farklı görünüyor. Direkt olarak Zagato’nun mevcut sahibi Dr. Andrea Zagato tarafından tasarlanan fotoğraf makinesi, otomobil firmasının alüminyum otomobil üretimindeki uzmanlığı yansıtıyor. Firmanın ikonik kırmızı logosu gri hale getirilen model, adeta siyah beyaz bir fotoğraf izlenimi taratıyor. Üzerinde üç buton ve üst tekerlekler haricinde hiçbir yazının yer almadığı makine, kırmızı deklanşör butonuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Normalde deri olan tutma kısımları direkt olarak metal gövdeye işlenmiş ince oluklardan oluşan bu özel model, kutudan gövde tasarımını tamamlayan Summilux-M 35mm f/1.4 ASPH lens ile çıkıyor. Bu lensin ön tarafına kazınan Zagato yazısı genel tasarımı biraz baltalarken, modelden sadece 250 adet üretileceği söyleniyor. Normalde lens ile beraber 12 bin dolar seviyesinde satılan Leica M10‘un, “Zagato”özel versiyonu ise tam 23 bin dolar fiyat etiketine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Leica M10 Zagato

Dr. Andrea Zagato

Leica M10’un teknik detaylarına bakarsak

24MP’lik bir sensör üzerine kurulan ve gövdesi üzerine harici ISO tekerleği yerleştirilen fotoğraf makinesi, gücünü Maestro II görüntü işlemcisinden alıyor ve saniyede 5 kare fotoğraf çekebiliyor. WiFi teknolojisi ile akıllı telefonlara bağlanabilen modelin, 1.04 milyonluk LCD ekranı çizilmelere dayanabiliyor. Hafif su ve toza dayanabildiği söylenen fotoğraf makinesi, boyutları gereği ufak bir batarya taşıyor. Normalde 590 gram olan model, bu özel haliyle 660 grama çıkıyor.

İlgili Video

Şirketin beğenilen modellerinden Q