reklamı kapat

POPÜLER

Ford

Ford Mustang GT, İkinci Dünya Savaşı’nın pilotlarının anısına özel versiyonuyla satışa çıkacak

Geçtiğimiz yıllarda da benzer adımlarla karşımıza çıkan Ford, Mustang GT tabanlı son projesinde geçmiş ve gelecek arasında köprü kuruyor.

Şu sıralar Shelby ve GT modelleri üzerinden gündemimizde olan Ford Mustang için GT500 konusundaki bekleyişimiz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içeisinde GT350 versiyonuyla karşımıza çıkan ikonik canavarımız bu kez bir hayır projesi üzerinden şekillenerek asfalta iniyor. Sadece bir adet üretilecek olan Eagle Squadron Mustang GT isimli özel bir versiyon kimliğine bürünecek olan Mustang, İkinci Dünya Savaşı Sırası’nda Kraliyet Hava Kuvvetleri‘nde görev yapmış pilotlara selam gönderecek. Düzenlenecek özel bir açık artırma kapsamında sahneye çıkacak olan modelden ipucu niteliğinde tek kara görse paylaşan Ford, dönemin uçaklarında var olan renk ve tasarım şemasından faydalanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geliri bağışlanacak

Ford Performance ve RTR Vehicles ortaklığıyla geliştirilen projenin elimizde olan tek kare görselinde iki tasarım detayı şu anda gözümüze çarpıyor. Savaş zamanında Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklarda yer verilen madalyonu birebir şekilde kaputunda taşıyan Eagle Squadron Mustang GT, tavan bölümünde de yine benzer felsefeyi taşıyan bir imgeyi taşıyor. Yine o dönemin uçaklarında gördüğümüz sarı ve beyaz renklerinin farklı gövde panellerine uygulandığı projenin tanıtımı, önümüzdeki ay içerisinde kapılarını açacak olan Goodwood Hız Festivali‘nde gerçekleştirilecek. Kaputunun altında yer alan 5.0 litrelik makinesiyle 700 beygirlik güce sahip olan Eagle Squadron Mustang GT’yi ilk kullanacak kişiyse, Ford’un başarılı pilotu Vaughn Gittin Jr. tarafından kullanılacak. Satıştan elde edilecek gelir, pilot yetiştirme programının verildiği kuruma bağışlanacak.