reklamı kapat

POPÜLER

İhtişamlı 100. yıl kutlaması gerçekleşti; işte Ford Eagle Squadron Mustang GT

Hava kuvvetlerinin 100. yılının şerefine hayata geçirilen Ford Eagle Squadron Mustang GT, İkinci Dünya Savaşı’nın uçaklarını da getirdi.

Goodwood Hız Festivali‘nin kapılarını açmasıyla birlikte kısa süre önce ipucu niteliğinde detayları paylaşılan modellerin de tanıtımına şahit olmaya başlıyoruz. Listemizin üst sıralarında yer alan isimlerden birisi olan özel üretim Ford Mustang de organizasyon kapsamında boy göstermeye başlıyor. Ford Eagle Squadron Mustang GT adıyla sadece bir adet üretileceğini bildiğimiz proje, İkinci Dünya Savaşı‘nda savaşmış pilotların ve Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin 100. yılı onuruna inşa edildi. Ford’un profesyonel drift pilotu Vaughn Gittin Jr.’ın da içerisinde bulunduğu bir ekip tarafından hayata geçirilen araçta, dönemin savaş uçağında kullanılan renk paletinin yanı sarıa gövdeyi tamamen saran karbon fiber kite yer veriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Ford Eagle Squadron Mustang GT’nin teknik özelliklerine baktığımızda, geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bilgilerin doğruluğunu görüyoruz. Kaputunun altında süperşarj kiti destekli 5.0 litrelik sekiz silindirli makineyle gelen model 700 beygir güç ve 826 Nm tork değerleriyle asfalta iniyor. 6 ileri manuel şanzımanla kombin edilen bu motorun ürettiği değerler, Ford Performansce imzalı altyapı üzerinden arka tekerleklere aktarılıyor. Ford Performans departmanının izlerini ayarlanabilir yapıdaki süspansiyonlarda da görüldüğü de es geçilmemeli. Üzerinde 20 inç‘lik jant setinin kullanıldığı Ford Eagle Squadron Mustang GT, festivalin sonlanmasının ardından 26 Temmuz’da düzenlenecek olan açık artırma etkinliğiyle satışa sunulacak. Satıştan elde edilecek gelir, pilot yetiştirme programının verildiği kuruma bağışlanacak.