reklamı kapat

POPÜLER

kaza anında

Ford Mustang Shelby GT 350’nin iç sızlatan Nürburgring kazası [Video]

Ford Mustang Shelby GT 350, otomobil tutkunlarının hayalini süsleyen araçlar arasında yer alıyor. Bu yüzden onun kazasını izlemek gerçekten acı veriyor.

Her otomobil tutkunun bir kez tur atmak istediği dünyanın en zorlu pistleri arasında Nürburgring yer alıyor. Almanya’da Köln’ün 90 km güneybatısında, Mainz’in 100 km kuzeybatısında yer alan tarihi yarış pisti, bilenler olacaktır adeta hata affetmiyor. İnternette bu pistte kaza yapan binlerce otomobilin videosu yer alıyor. Nürburgring’in son kurbanı ise Ford Mustang Shelby GT 350 olmuş durumda. Kısa süre önce yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz video, bu iç sızlatan kazayı gözler önüne seriyor. Videonun 19. saniyesinde meydana gelen kaza, sürücünün virajı alamayarak koruyucu bariyerlere çok sert çekilde çarpmasını gösteriyor. Kaza nedeniyle ön sol kısmı aşırı olmasa da zarar gören kırmızı renkli GT 350, çarpmanın şiddetiyle açılan hava yastıklarıyla sürücüsünü hayatta tutmayı biliyor. Açıkça görüldüğü üzere sürücü hatasıyla meydana gelen kaza, Nürburgring’de gerçekten çok dikkatli olunması gerektiğinin bir kez daha gözler önüne seriyor.

Ford Mustang Shelby GT 350
Ford Mustang Shelby GT 350
Ford Mustang Shelby GT 350
kaza anında
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Shelby GT 350 yüksek performanslı bir otomobil

Gücünü 5.2 litrelik V8 motordan alan GT 350, tam 533 beygir güç ve 581 Nm tork üretiyor. Yüksek performanslı sürüşe özel süspansiyon ve Brembo fren sistemleriyle donatılan otomobil, pist sürüşlerine özel elektronik sistemler de sahip. Ancak bu sistemler açık dahi olsa böyle bir canavarı kontrol altında tutmak görüldüğü üzere herkesin harcı değil.