reklamı kapat

POPÜLER

2020 Ford Mustang Shelby GT350R

Üstten gelen dinamiklerle güçlendi; işte 2020 Ford Mustang Shelby GT350R

2020 Ford Mustang Shelby GT350R, elde ettiği nitelikli güncellemeler ile dinamiklerini hatırı sayılır oranda ileriye taşıma iddiasında.

Tüm dünyadaki otomobil basınını asfalta inmeye hazırlanan yeni GT500 ile meşgul eden Shelby Mustang ailesi için “pizzanın ufak dilimi” de tanıtıldı. Bir süredir geri sayım sürecinde olduğumuz 2020 Ford Mustang Shelby GT350R, üzerinde taşıdığı nitelikleriyle büyük bir sürpriz barındırmıyor diyebiliriz. GT500’de kullanılan teknik parçaların önemli kısımlarından nasibini alan otomobil, özellikle pist sınırları içerisinde ciddi iddiaya sahip. Yeni model yılıyla birlikte ufak tasarım güncellemeleri, yeni renk seçenekleri ve jant tasarımlarını da meraklılarını asfalt üzerinde bekliyor olacak. İşin gövde altındaki bölümü ise sürüş dinamiklerine doğrudan etki edecek gibi görünüyor.

2020 Ford Mustang Shelby GT350R

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Ford Mustang Shelby GT350R teknik özellikleri

Shelby GT350R’ın performans verilerinden önce o verileri daha anlamlı kılan geliştirme noktalarına değinmek gerekiyor. Bu noktada ön plana çıkan ilk parça direksiyon kutusu diyebiliriz. Elektronik yapıda olan bölümü yeniden tasarlayan mühendisler, GT500’de elde ettikleri verimi burada da sağlama iddiasında. Bu parçayı paralel bağlamda destekleyen ise süspansiyon sistemi olacak. GT350R’ın kaputunun altına baktığımızda bizleri çok fazla yabancısı olmadığımız 5,2 litrelik V8 makine karşılıyor. 526 beygir güç ve 582 Nm tork üreten bu makine sadece 6 ileri değerli manuel şanzıman ile kombin edilecek. Yeri gelmişken kardeş GT500’ün aynı makine ile 760 beygir güç ve 847 Nm tork ile asfalta ineceğini de belirtmeden geçmeyelim. Karbon fiber jant seçenekleri, tarihe atıfta bulunan yeni renk seçenekleri ve akıllı telefon uygulaması üzerinden araca erişimi beraberinde getiren FordPass Connect sistemi, GT350R’ın önemli destekçilerinden olacak. Fiyat ve diğer önemli detayları önümüzdeki günlerde görmeyi bekliyoruz.