reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Shelby

2019 Ford Mustang Shelby GT500 maksimum süratiyle Carrol Shelby’i “huzura erdirecek”

02 Ocak 2018

Her geçen gün yeni sızıntılarıyla detayları ortaya çıkmaya başlayan 2019 Ford Mustang Shelby GT500, performansından şüphe ettirmeyecek.

Mustang‘e 1965 yılında başlayan macerasında ilk dönemlerinden itibaren yılan rozetiyle eşlik eden Shelby, her zaman üzerinde ayrı parantez açmamız gerektirecek modellerle karşımıza çıktı. Özellikle 1967 model yılıyla akıllarımıza kazınan Shelby GT500 serisi günümüzde de Mustang sınırlarının geldiği tepe noktalardan birisini temsil eder. Günümüzde değişen ve gelişen otomobil piyasasına ayak uydurulması adına geliştirme süreci devam eden yeni jenerasyonla ilgili de sızıntılar gelmeye devam ediyor. Evet, sızıntılar beklenen bir otomobil sürecinin en keyifli parçaları bunu kabul ediyoruz. Lakin söz konusu yeni bir GT500 olunca durumun biraz daha farklı bir boyut alıyor. Neyse, biz sözü fazla uzatmadan ortaya çıkan detayları sizlerle paylaşmaya başlayalım.

320 km/s yetmez değil mi?

Geçtiğimiz günlerde yerel bir siteden motoruyla ilgili ilk bilgileri ortaya çıkan 2019 Mustang Shelby GT500’den 5.2 litrelik V8 makinenin farklı bir versiyonu kullanılması muhtemel gözüküyor. Bu da 2.3 litrelik EcoBoost motor üzerinden “daha ulaşılabilir” bir Shelby hayali kuranları biraz üzecek diyebiliriz. Araçla ilgili ortaya çıkan yeni detaylarda ise erişilecek maksimum sürat değeri ilk kez kendisini gösteriyor. 700 beygir-600 Nm tork sınırının üzerinde olmasını beklediğimiz 2019 GT500 Shelby’de kullanılan motor, yüzde 100 performansta maksimum hız kısmında bizlere 344 km/s‘lik bir limit gösteriyor. Karbon seramik fren sistemi ve 10 ileri değerli şanzıman gibi parçaları da sızıntılar içerisinde kendisini gösteren modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.