reklamı kapat

POPÜLER

SwarTea

Türk geliştiriciden dünyanın ilk IoT tabanlı akıllı çay demleme otomatı

Bilgi teknolojileri danışmanı bir Türk, dünyanın ilk IoT tabanlı akıllı çay otomatını üretti ve 2 önemli patente imza attı. Piyasadaki çay makinalarının aksine Ar-Ge çalışmalarının odak noktasında ise ince belli bardak ve dökme çay vardı.

Birçok teknolojik özelliğe sahip olan SwarTea IoT sağladığı tasarruf ve hijyen kadar dikkat çeken başka özellikleri de var. Bir Türk Ar-Ge’sinin ürünü olan SwarTea, hem isteğe göre farklı dem oranlarında hem ince belli bardakta hem de tam 6 saat taze kalabilen her dem taze çay sunabiliyor. İnternete bağlanabilen akıllı çay otomatı, uzaktan yönetilebiliyor ve şirketlerin bulut sistemlerine, finans, muhasebe ve ERP sistemlerine entegre edilebiliyor. Dokunmatik ekran üzerinden dem ayarınızı ve bardak seçiminizi yapabildiğiniz sistemde çay demleme saatinizi de önceden ayarlamak mümkün. SwarTea’nin sahip olduğu Uzaktan Erişim Yönetim ve Raporlama Sistemi ve Anlık İzleme Teknolojisi sayesinde kurum içi çay tüketimi takip edilebiliyor, raporlanabiliyor ve tüketim malzemeleri kontrol altında alınabiliyor.

Türk geliştiricisinden akıllı çay demleme otomatıyla ilgili açıklama

SwarTea Kurucu Ortağı Özcan Yıldız “Bir çay ülkesi olan Türkiye’de çay demleme konusuna eğildik ve mekanik tasarımla yazılımı entegre ettiğimiz SwarTea markası ortaya çıktı. Çayın su gibi tüketildiği bir toplumuz. İyi demlenmiş, lezzetli ve her dem taze çay içmek herkesin hakkı diye düşündük. Bu bizim yola çıkış felsefemiz oldu. SwarTea IoT ile bu sorunu çözdüğümüz gibi otomattan ince belli bardakta demleme çay sunabilmeyi başardık” dedi.