reklamı kapat

POPÜLER

Sabahları kendi demlediği çay kahveyle uyandıran çalar saat [Video]

29 Mayıs 2016

Sabahları çayımı kahvemi içmeden ayılamıyorum diyenlerdenseniz, harika bir haberimiz var. Sabahları hem güzel kokular eşliğinde hem de zinde bir şekilde uyanmanızı sağlayacak ve sabahın köründe işe okula gitmeyi işkence olmaktan çıkaracak bir çalar saat geliştirildi.

Barisieur isimli bu cihaz için çay kahve makinesi mi, saat mi, çalar saat mi desek bilemiyoruz ancak ne olursa olsun müthiş bir icat. Su ve çay/kahve haznesi bulunan cihaz, istediğiniz saatte çayınızı kahvenizi otomatik olarak hazırlıyor. Saat alarmı ise ayrı olarak kurulabiliyor. Yani kahvenizi uyandıktan sonraya veya önceye hazırlatmak sizin elinizde. Paslanmaz çelikten yapılan alt kısmında suyunu kaynatan Barisieur, kahve veya çayı koyulan hazneye damıtma şeklinde demleme işlemini yapıyor. Cihazda ayrıca süt ve şeker koymak için bölümler de mevcut.

Kickstarter’da fon toplamaya başlayan Barisieur için ilgi büyük. Önümüzdeki yıldan itibaren destekçilerine dağıtılacak olan cihazın erken satış fiyatı ise 200 sterlin.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sabahları kendi demlediği çay kahveyle uyandıran çalar saat [Video]” için bir cevap

  1. UU dedi ki:

    Kahveyi koyulan kısım hijyenik değil. Açıkta olması böcekli kahve bile içmenize mal olacaktır. Diğer bir konu insanlar üşengeçtir kimse bu kadar ekipmanın temizliği ve hazırlığı ile uğraşmaz. Zaman ayarlı filtre kahve makineleri var onlar eminim daha ucuz ve iyi kahve yapıyordur. Biraz para kazanacak belki bu adam onunlada research harcamalarını kapatır 🙂