reklamı kapat

POPÜLER

Teplo 2.0
Teplo 2.0

Stres seviyesine göre çay demleyebilen akıllı ev cihazı: Teplo 2.0 [Video]

09 Mart 2019

Her geçen gün yeni bir akıllı ev ürünüyle karşı karşıya kalıyoruz. Hayatın kolaylaşması adına geliştirilen ürünlere bir yenisi daha eklendi. Çay yapmaya önem veren kişiler paylaşacağımız haberden dolayı mutlu olacağa benziyor. Özellikle demlenme süresi ve çay suyunun sıcaklık derecesine takıntılı birisiyseniz Teplo 2.0  isimli akıllı çay makinesine göz atabilirsiniz.

Teplo modelinin başarısı üzerine geliştirilen Teplo 2.0, bünyesinde barındırdığı sensörlerle fark yaratıyor. Akıllı çay makinesinde yer alan sensörler ortamdaki sıcaklık, nem ve sesleri algılayabiliyor. Çay makinesi bu bilgileri elde ederek kullanıcıların en doğru çay yapmasına yardımcı oluyor. Akıllı telefonlarda olduğu gibi Teplo 2.0’da da parmak izi sensörü bulunuyor. Makinenin üzerinde karşımıza çıkan parmak izi sensörü kalp ritmi ve vücut sıcaklığını ölçmeye imkan tanıyor. Parmak izi sensörünün akıllı çay makinesinde bulunmasının sebebini ise kısaca bahsedelim. Akıllı çay makinesi kullanıcıları stresli olarak algılarsa buna göre daha hafif bir çay demliyor. Akıllı çay makinesi yorgun olan kişilere ise sert çay demliyor. Uygulama desteğine de sahip olan Teplo 2.0,  kullanıcıların mobil cihazları üzerinden çay demlemesine de olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teplo 2.0’ın satış fiyatı ne kadar?

Fon toplama platformu Kickstarter üzerinden satışa sunulan cihazı satın alabilmek için 279 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Kickstarter sonrasında akıllı çay makinesinin fiyatı 349 dolara çıkacak.

İlgili video

Akıllı çay makinesinin tanıtım videosu