reklamı kapat

POPÜLER

Tarihin en hızlı rüzgarla dansı; Aston Martin DBS Superleggera Volante

Coupe versiyonun ardından ürün gamına dahil edilen Aston Martin DBS Superleggera Volante, karakterinin yanında artık performasıyla da zirvede.

Aston Martin’in bir süredir tekdüze devam eden tasarım çizgisini bambaşka bir noktaya taşıyacağı projeyi uzun süredir bekliyorduk. Vantage ile umutlarımızı yeşertmeyi başaran Andy Palmer ve ekibi, büyük kozunuysa amiral gemisinde yaparak meraklılarının içine su serpmeyi başardı. Geçtiğimiz yılın yaz dönemi içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen bu modele DBS adını veren Aston Martin, on iki silindirli makinenin devamlılığını yerine yakışır şekilde devam ettiriyor. Aradan geçen bir yıllık zaman diliminin ardından bu isim, marka tarihinin üretilmiş en hızlı Convertible otomobilini takmaya hazır; Aston Martin DBS Superleggera Volante!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

DBS Superleggera Volante motor özellikleri bakımından Coupe ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. 5,2 litrelik V12 atmosferik makinenin kullanımına devam edildiği model 715 beygir güç ve 900 Nm tork değeriyle asfalt üzerinde olacak. 8 ileri otomatik şanzımanla bu rakamları yere aktaran Volante 0’dan 100’e 3,6 saniye, 0’dan 160’a ise 6,7 saniyede (Coupe 6,4 saniye) erişebilecek. Görülebilecek maksimum sürat değeriyse 340 km/s olarak teknik tabloda kendisine yer buluyor. Aracın üstü açılabilir olmasından ötürü kendine has rakamları da var elbette. 8 farklı renk seçeneğiyle tercih edilebilecek olan bu tavanı 14 saniyede açıp kapatmak mümkün. Alcantara ve deri döşeme dokunuşları, 8 inçlik multimedya sistemi, ısıtmalı koltuklar ve karbon fiber ön cam çerçevesi gibi donanımlarla zenginleştirilebilen DBS Superleggera Volante yurt dışında 247.500 sterlinlik başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Saf elektrikli Aston Martin Rapid E