reklamı kapat

POPÜLER

2019 Aston Martin DBS Superleggera

James Bond’un yeni oyuncağı: Aston Martin DBS Superleggera

Kısa bir süre önce Rapide AMR modelini görücüye çıkartan Aston Martin, şimdi de yeni efsanesi DBS Superleggera’yı otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. Aston Martin’in ironik otomobillerinden Vanquish S’in yerini alan model, DB11’in stilini canlandırıyor.

James Bond’un yeni oyuncağı olmaya aday model sportif tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. Büyük bir ızgaranın, badem şeklinde farların ve karbon fiber gövde panelleriyle havalı bir görünüm sunan otomobil, Vanquish S’den daha az ağırlığa sahip. 8 vitesli otomatik şanzıman sistemiyle gelen otomobil, 715 beygir güç ve 900 Nm tork üretiyor. 5,2 litre hacimli V12 motoru bünyesinde barındıran DBS Superleggera, saatte 100 kilometre hıza 3,4 saniyede çıkıyor. Saatte maksimum 340 kilometre hıza ulaşabilen otomobil, saatte 160 kilometre hıza 6,4 saniyede ulaşıyor. Dış tasarım ve sunduğu performansla otomobil tutkunlarının ilgisini çekeceğe benzeyen otomobil iç tasarımıyla da tüm dikkati üstüne çekiyor. Aston Martin’in diğer otomobillerinde olduğu gibi iç mekan tasarım anlayışını DBS Superleggera modeline de yansıttığını görüyoruz. Bolca deri malzemesinin göze çarptığı iç mekanın dış mekan kadar etkileyici bir görünüm sunduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DBS Superleggera’nın fiyatı ne olacak?

Bu yılın sonunda sevkiyatı başlayacak süper otomobilin yurt dışındaki satış fiyatının 300 bin dolar olması bekleniyor. İsterseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizi otomobilin görselleriyle baş başa bırakalım.

İlginizi çekebilir

Ferrari 488 Pista’nın etkileyici performansına tanık olun