reklamı kapat

POPÜLER

2019 Ford Mustang Shelby GT350

Karakteristik çizgiler 526 beygirle bir araya geldi; karşınızda 2019 Ford Mustang Shelby GT350

Ailenin en üst noktasında yer alacak canavar öncesinde karşımıza çıkartılan 2019 Ford Mustang Shelby GT350, bu haliyle birle fazlasıyla çekici.

Advertisement

Yaz döneminin sıcaklarını bizlere artık çok daha net bir şekilde hissettirme başlayan haziran ayı, otomobil kısmında da ateşin git gide yükselişine sahne oluyor. Shelby imzasıyla bizi mutlu eden bu performans odaklı gelişmeler kısa üsre önce Mustang Super Snake ile start yapmıştı. Önümüzdeki günlerde tanıtılmasını beklediğimiz GT500 projesiyle tavan yapacak olan çeşitliliğe, yeni bir üye dahil oldu. Kendisinden sonra gelecek olan modelle ilgili bizlere önemli ipuçları veren 2019 Ford Mustang Shelby GT350, standart versiyon üzerine yapılmış gövde ve performans odaklı geliştirmeleri beraberinde getiriyor. Araca aerodinamik açıdan ciddi bir değer katan gövde değişimleriyle birlikte karakterdeki agresiflik de bir üst noktaya çıkmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Kaputunun altında 5,2 litre hacminde sekiz silindirli bir makineyle gelen yeni Ford Mustang Shelby GT350, 526 beygir güç ve 581 Nm tork değerlerini asfalta aktarmakla görevli. 6 ileri manuel şanzımanla kombin edilerek, geleneklere bağlı olan kullanıcıları mutlu edecek modelin performans değerleri ise fiyatında olduğu gibi henüz netlik kazanmış değil. Ford’un açıkladığı güç değerlerini Michelin ile geliştirdiği yeni Pilot Sport 2 lastiklerle kusursuz şekilde yere aktarma çabası mevcut. 19 inç‘lik jant seti ve dört pistonlu Brembo kaliperleriyle kombin edilen bu yapıya stabilite kontrolü başta olmak üzere pek çok elektronik asistan destek veriyor. Aracın içerisinde ise ayarlanabilir koltuklar, dört bölgeli otomatik klima, 12 hoparlörlü B&O premium ses sistemi ve 8 inç’lik multiemdya ekranı ön planda. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa çıkması planlanan GT350’nin geriye kalan detaylarını da o güne dek öğreneceğiz.