reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Karşınızda Samsung’un hazırladığı ilk katlanabilir akıllı telefon prototipi

Samsung çok uzun zamandır katlanabilir bir akıllı telefonla gündeme geliyor. Nasıl görüneceğini alınan patentler üzerinden hayal ettiğimiz model, ortaya çıktığı kadarıyla ilk aşamada oldukça kötü bir tasarım taşıyormuş.

Samsung‘un resmi olarak 2019’da satışa çıkartması beklenen ilk katlanabilir akıllı telefon modeli, tasarımsal olarak çok merak ediliyor. Akıllı telefon dünyasının yeni dönemini temsil edecek bu modelin, bugün ilk prototip hallerinden birisi ortaya çıktı. 2015’in ortasında hazırlandığı belirtilen bu prototip, akıllara direkt olarak ZTE Axon M‘i getiriyor. İnanılmaz geniş çerçeveli iki telefonu bir araya getiren prototip, hayalimizdeki katlanabilir akıllı telefon formundan oldukça uzakta bulunuyor. Herkes katlanabilir ekran üzerine kurulan modelleri beklerken, bu prototip iptal edilmiş bir örneği oluşturuyor. “Project V SM-G929F” olarak geçen model, bu haliyle iyi ki iptal edilmiş dedirtiyor. Şirketin şimdi üzerinde çalıştığı gerçek katlanabilir akıllı telefonunu ise Galaxy X ya da Galaxy Wing olarak isimlendirilebileceği söyleniyor. 7,3 inç gerçekten katlanabilir bir ekran üzerine kurulacak modelin, içe doğru katlanan bir yapıya sahip olduğu ve açık haliyle Note 8 kadar olduğu söyleniyor. Burada ayrıca ikinci bir ekrandan da söz ediliyor. Söylendiği kadarıyla telefonun dışında 3,5 inç boyutunda bir ekran daha yer alıyor. Bu da birçok bilgi için telefonu açmaya gerek bırakmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung Galaxy X çok pahalı olacak

Eğer kaynaklar haklıysa şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonu yaklaşık 1.850 dolardan raflardaki yerini alacak. Yani neredeyse 2 bin dolar seviyesini görecek gibi duran telefon, söylendiği kadarıyla aralık ayında üretilecek ve 2019 Şubat gibi satışa çıkacak. Telefondan 300 bin ya da 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen firmanın, bu konuda oldukça temkinli davranacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirket geleceği böyle görüyor