reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Üç arka kameralı iPhone modeli için kötü haber

Teknoloji devi Apple, haftalardır bu yıl Huawei P20 Pro‘ya rakip üç arka kameralı bir model satışa sunacak söylentileriyle gündeme geliyor. Kaynaklar ise bu konuda kötü bilgiler veriyor.

Geçtiğimiz haftalarda iPhone X Plus modelinde üç arka kamera yer alacağı söylenmiş ve bekleyenler bundan oldukça heyecanlanmıştı. Ancak Apple‘ın lens sağlayıcılarından Largan Precision’a göre bu 2019’dan önce mümkün olmayacak. Söylendiği kadarıyla firma 7 katmalı (7P) plastik lenslerin sevkiyatına 2019 yılında başlayacak. Bu açıdan 2019 modellerine kalan üçlü kamera, şirketin sürece biraz geç katılacağını gösteriyor. Bu arada 2019’da periskop benzeri yatay kamera kurulumlarının da artacağı söyleniyor. Bu sistemler üç değil iki lens üzerinden 5 kat optik yakınlaştırma sunuyor. Apple’ın direkt olarak üretmenin zor olduğu bu lenslere de geçebileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla şirket üç arka kamera ile sadece fotoğrafa odaklanmıyor. Örneğin üç arka kamera ile telefonunu ortamı 3D yani üç boyutlu olarak görebileceği belirtiliyor. Burada stereoskopik görüşten bahseden kaynaklar, bu sayede telefonun objeleri mesafeleriyle birlikte algılayabileceğini söylüyor. Bu artırılmış gerçeklik için gerçekten önemli görünürken, biliyorsunuz şirket bu konuya çok büyük önem veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan 2018’de dört yeni iPhone bekleniyor

Hatırlatmak adına Apple‘ın 2018’de dört yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunların 5,8 inç ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Ayrıca oldukça merak edilen bir iPhone SE 2 modeli de gündemde yer alıyor.

İlgili Video

İlk olarak Oppo Find X’de yer alacak bu teknoloji 2019’da yaygınlaşacak