reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro

Üç arka kameralı Huawei P20 Pro’nun içine detaylı bakış [Video]

Satışa sunulan akıllı telefonları kendine has yollarla zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything, bu sefer üç arka kameralı Huawei P20 Pro‘nun içine baktıran videosu yayımladı.

Kanalın sahibi Zack Nelson, Huawei P20 Pro için yaptığı sağlamlık testinden sonra şimdi de telefonun içinden güzel detaylar veren bir video ile karşımızda. Diğer telefonlar gibi P20 Pro’nun arkasını da ısıtarak açan Nelson, videoda özellikle üçlü arka kamera sistemine odaklanıyor. Telefonun en önemli özelliği olan bu kamera sistemi, görüldüğü üzere sadece bir adet optik sabitleme teknolojisine sahip kamera taşıyor. Bunun en üstte yer alan 8 megapiksellik telefoto kamera olduğu görülüyor. Diğer lenslere bu önemli teknolojiyi koymayan firma, burada olumsuz bir yorum almıyor. Çünkü telefonun kamera kurulumu birbirinden bağımsız olarak çalışmıyor ve tek bir OIS süreçte yeterli gelmiş gibi görünüyor. Su geçirmezlik için konan ince contalarıyla dikkat çeken telefon, pil değişimi konusunda ise kişileri zorluyor. Pili arkasında çıkarmayı kolaylaştırmak için lastik benzeri yardımcı bulunmayan P20 Pro, burada çok dikkatli olunmasını gerektiriyor. Diğer bağlantıları rahatlıkla sökülebilen modelin için bakmak teknolojinin geldiği noktayı görmek adına oldukça ilginç duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro’nun öne çıkan özellikleri

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü ve 6,1 inçlik AMOLED ekranla gelen telefonda iPhone X’da olduğu gibi çentik yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, dediğimiz gibi arkasında 40 MP (1.8 diyafram) + 20 MP (1.6 diyafram) + 8 MP (2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece inanılmaz iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor. Telefonun yurt dışında ise 899 euro satış fiyatı bulunuyor. Türkiye fiyatı ise 4.999 TL seviyesinde.

Video