reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi, 8. yaşını özel bir telefonla kutlamaya hazırlanıyor

2010 yılında kurulan Xiaomi, şu an sadece Çin değil dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alıyor. Akıllı telefon sektörünün dördüncü ismi olmayı başaran firma, 8. yaşını özel bir telefonla kutluyor. Bunun için sürekli gündeme gelen firmadan tam olarak nasıl bir model bekleniyor?

Büyük üretici Xiaomi, 31 Mayıs tarihinde bir etkinliğe hazırlanıyor. Bu etkinlikte birden fazla ürün duyuracağı söylenen firmanın, burada 8. yaşına özel bir model tanıtacağı söyleniyor. Şimdiye kadar Mi 7 olarak isimlendirilen bu modelin, son bilgilerde 8 şanslı numara olduğu için değiştirildiği söyleniyor. Yani direkt olarak Mi 8 olarak tanıtılacak gibi duran telefonun, yanında bir de “Mi 8th Anniversary” versiyonunu getirmesi bekleniyor. Burada hem Mi 8 hem de bu Anniversary modelinin yan yana duyurulma ihtimali bulunurken, şirket aşağıda gördüğünüz posterler ile sürece hazırlanıyor. Hatta şanslı 100 kişiye Mi 8’in verileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 ya da Mi 8th Anniversary, artık kesin sayıldığı üzere Android dünyasına bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Özellikle “Anniversary” modelinin iPhone X gibi üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği belirtiliyor. Bunun için telefonda geniş bir çentik ve içerisinde birçok sensör / kamera donanımlarının yer aldığı söyleniyor. Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren TrueDepth kamera sistemi gibi bünyesinde “kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü” gibi donanımlar taşıdığı tahmin edilen bu çentik, telefon için büyük önem arz ediyor. Bu donanımla telefonun her ışık koşulu altında yüz tanıyabileceği ve fotoğraf ile geçilemeyeceği söyleniyor.

Xiaomi

Xiaomi Mi 7 ya da artık Mi 8 teknik detayları şöyle görünüyor:

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Şirketin dijital asistanı