reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8th Anniversary Edition

iPhone X’a göz diken “Xiaomi Mi 8th Anniversary Edition” için ilk somut kanıt

Xiaomi‘nin uzun süredir Mi 7 modelini tanıtması bekleniyor. Ancak bazı kaynaklar bu modelin Mi 8 olarak çıkacağı söylüyor. Bazı kaynaklar Mi 7 ile beraber “Mi 8th Anniversary Edition” modelinin geleceğini söylüyor. Yeni bir kaynak ise Mi 7 ile Mi 8’i tamamen ortadan kaldırıyor. Buna göre şirketten bu ay sadece Mi 8th Anniversary Edition geliyor.

Son kaynağın verdiği bilgiye rağmen şirketin 23 Mayıs tarihinde Mi 7 ile beraber Mi 8th Anniversary Edition isimli versiyonu görücüye çıkartması bekleniyor. Bu en mantıklı adım olarak görülürken, 8. yıl dönümüne özel akıllı telefonun Mi Store uygulamasında göründüğü belirtiliyor. Aşağıda görebileceğiniz gibi firmanın diğer modellerinin yanında yer alan telefon, heyecanı artırıyor. Dün duyduğumuz kadarıyla bu model iPhone X gibi üç boyutlu yüz tanıma yapabiliyor. Bu tarama altyapısının arkasında ise yukarıda gördüğünüz kamera modülü yer alıyor. Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren TrueDepth kamera sistemi gibi bünyesinde “kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü” gibi donanımlar taşıdığı tahmin edilen bu sensör, büyük merak uyandırıyor. Bu donanımla telefonun her ışık koşulu altında yüz tanıyabileceği ve fotoğraf ile geçilemeyeceği tahmin ediliyor. Android dünyasında bu altyapıya geçen ilk isim olması beklenen firma, yüz tanıma konusunda Samsung ve Huawei gibi devleri sollayacak gibi bir izlenim yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7’nin teknik detayları halen şu şekilde bekleniyor;

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Mi 6X için resmi video