reklamı kapat

POPÜLER

YouTube
YouTube

YouTube’a kullanıcıları memnun edecek yeni bir özellik daha

16 Mayıs 2018

İnternet devi Google‘ın büyük video platformu YouTube, kullanıcıları memnun edecek yeni özellik daha kazanmaya hazırlanıyor. İşte test sürecine giren özellikten ilk detaylar.

Tartışmasız dünyanın en büyük video platformu YouTube, Android tarafında yeni bir özelliğin testini yapıyor. Android Police tarafından bulunan bu yeni özellik “Incognito” modu olarak geçiyor. Birçok uygulama içerisinde yer alan bu mod, kişilerin bulundukları uygulama gizli ya da geriye iz bırakmadan gezmesine imkan tanıyor. YouTube tarafında bu özellik izlenen videoların kayıt altına alınmaması şeklinde gerçekleşiyor. Kişisel gizlilik için çok sevilen bu özellik, kapatıldığı zaman açık olduğu süre boyunca izlenen videoları temizliyor. Yani izleme geçmişini otomatik olarak silen Incognito modu, ihtiyaç duyanlar için güzel görünüyor. Henüz herkese ne zaman geleceği bilinmeyen özellik, bazı kişilerde hali hazırda yer alıyor. Bunun için hesap ayarlarına bakılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube

YouTube’a geçen gün de çok ilginç bir özellik eklendi

Bu özellikle artık platform kişilere uygulamada kalacakları süreyi belirleme şansı tanıyor. Uygulama ayarlarından özelleştirilebilen özellik, “video izlemeye ara vermem gerektiğini hatırlat” adıyla geçiyor. Burada şirket kullanıcılara 15 dakikadan 180 dakikaya kadar farklı seçenekler sunuyor. Standart olarak “hiçbir zaman” seçeneğiyle kapalı gelen özellik, uzun süre ekrana bakmaktan dolayı yorulan gözler için çok güzel görünüyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni uygulamasını gördünüz mü?

YORUMLAR