reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Web PiP
WhatsApp Web PiP

WhatsApp Web için kullanıcıları çok memnun edecek yeni özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, biliyorsunuz tarayıcılar üzerinden de kullanılabiliyor. İşte buraya önemli bir özellik getirildi.

Kullanıcı kitlesini sürekli olarak büyütmeye devam eden WhatsApp, tarayıcılardan erişilen Web sürümünde PiP özelliğini sunmaya başladı. Resim içinde resim olarak geçen bu özellik, global olarak herkes için aktif edilmiş (Sürüm kodu 0.3.1846) durumda. Tüm kullanıcılara gelmesinin gün içerisinde tamamlanacağı belirtilen PiP, şimdilik direkt olarak paylaşılan videolarda çalışıyor. PiP sayesinde kişiler paylaşılan videoları ayrı pencere haline getirerek izleyebiliyor. Böylece video izlenirken sohbet edilmeye ya da sayfada gezilmeye devam edilebiliyor. Yakında Facebook, YouTube ve Instagram videolarına da destek verecek özellik, gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Mobil için daha da faydalı olan resim içinde resim özelliği, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alıyor.

WhatsApp Web PiP

WhatsApp için PiP modu Android tarafında da yeni geldi

WhatsApp iOS sürümünde PiP özelliği uzun süredir aktif olarak yer alıyor. Geçtiğimiz hafta bir güncelleme yapan firma, özelliği 2.18.380 kodlu sürümle Android kullanıcılarına da sunuyor. Bu tarafta Instagram, Facebook ve YouTube videolarına destek veren uygulama, büyük ekranlardan maksimum oranda yararlanılmasına izin veriyor. Son dönemde sık sık gündeme gelen PiP özelliğini faydalı buluyor musunuz?

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 20 ailesi