reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın Android sürümüne sevindiren yenilik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, uzun süredir iOS platformunda yer alan bir özelliği sonunda Android tarafına da getiriyor. İşte detaylar;

WhatsApp uzun süredir iOS sürümünde PiP (Resim içinde resim) moduna aktif olarak destek veriyor. Bu mod sayesinde kişiler, kendilerine gönderilen Instagram, Facebook ve YouTube videolarını ayrı bir pencereye alarak izleyebiliyor. Direkt olarak uygulama içerisinde sohbet ederken video izlenmesine imkan tanıyan PiP modu, genel olarak çok beğeniliyor. İşte bu özellik sonunda Android tarafına da geliyor. WABeta Info tarafından bulunduğu üzere Google Play Beta programında çıkan 2.18.234 sürümünde PiP modu aktif olarak yer alıyor. Yakın zamanda herkes için aktif edileceği söylenen mod, iOS tarafıyla aynı şekilde çalışıyor. Bu mod sayesinde videoların uygulama dışına taşınabileceği de belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp

WhatsApp pazarın lideri konumunda yer alıyor

Sürekli olarak yeni özelliklerle geliştirilen platform, Facebook’un Instagram ile beraber yaptığı en önemli yatırımlar arasında yer alıyor. Şirketler ile iletişimi değiştiren platform, akıllı telefon döneminin en büyük yıldızlarından sayılıyor. Hikayeler gibi Instagram’a oranla bazı başarısız sayılan denemeleri de bulunan platform, yine de büyümeye devam ediyor. Platform kullanıcı sayısıyla rakiplerini oldukça önünde yer alıyor.

İlgili Video

Instagram’ın son denemesi IGTV