reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube’un en güzel özelliği sonunda herkes için aktif ediliyor

Dünyanın en çok kullanılan video platformu YouTube, uzun süredir beklenen bir özelliği global olarak herkes için kullanıma sunmaya başlamış durumda.

Amerika’da yaşayan Premium ve ücretsiz YouTube aboneleri, uzun süredir Android tarafında video izlerken başka uygulamaları kullanabiliyor. Burada kişiler video penceresini ufaltarak ekranın istediği bir yerine koyabiliyor ve böylece video izlerken diğer işlerini halledebiliyor. PiP (Resmi içinde resmi) olarak geçen bu mod, sonunda Amerika dışına da çıkıyor. Amerika dışındaki ücretsiz YouTube kullanıcıları için başta İtalya olmak üzere birçok yerde aktif edilmeye başlanan PiP modu, yakında herkes için aktif edilecek deniyor. Bu modun tek olumsuz yanı bildiğimiz kadarıyla sadece belirli videolarda kullanılabiliyor olması. Burada örneğin birçok müzik videosu bu desteğin dışında tutuluyor. Şirket platformu bir çevrimiçi müzik servisi haline getirmek istemiyor. PiP modu için içerik üreticilere de seçme şansı sunulduğu da söyleniyor. Yani videoyu üreten kişi bunun kararını kendisi verecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube PiP desteği zaman zaman çok kullanışlı oluyor

Bu mod aktif edilen ülkelerdeki cihazların ayarlar bölümünde yer alıyor. Henüz Türkiye’de aktif olmayan özelliğin, yukarıda da dediğimiz gibi çok kısa zaman herkese açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni bulut servisi