reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Tasarım

YouTube “PiP” modu yakında tüm ücretsiz kullanıcılara açılabilir

YouTube için sunulan PiP yani resim içinde modu, bugün ortaya çıktığı kadarıyla yakında tüm ücretsiz kullanıcılara açılabilir.

YouTube PiP modu aslında şu an ABD’deki ücretsiz kullanıcılara açık. Ancak ABD dışındakiler bu faydalı imkandan sadece ücretli YouTube Premium abonesi olursa yararlanabiliyor. Kullanıcılardan gelen yeni paylaşımlara göreyse altyapı bazıları için ABD dışında da açılmaya başlandı. Yakında Türkiye’dekiler dahil olmak üzere hemen herkese sunulacak gibi görünen ancak henüz bu konuda kesin bir açıklama olmayan PiP modu, eğer bilmiyorsanız videoları ekranın istenilen yerine konumlandırılabilen bir pencere haline getirerek, video izlerken YouTube dışında rahatlıkla gezinmenize imkan tanıyor. Bundan önce ise Türkiye ile alakalı bir adım atılmıştı. Kaçıranlar için YouTube Create uygulaması Türkiye’de de kullanıma sunuldu. “Geçtiğimiz yıl içerik üreticilerin zanaatlarına ve yaratıcılıklarına daha fazla zaman ayırabilmeleri için kısa ve aynı zamanda uzun videolara odaklanan, video düzenlemeyi kolaylaştırmak üzere tasarlanmış ücretsiz bir uygulama olan Create’i duyurmuştuk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

O zamandan bu yana topluluğumuzun geri bildirimlerine dayanarak uygulamayı geliştirmek için çalışıyoruz ve bugün Create’i Android’de beta olarak Avustralya’dan Brezilya ve İspanya’ya kadar 13 ülkede daha kullanıma sunuyoruz.” açıklamasını geçen Google, bu ülkeler arasına Türkiye’yi de almış durumda.

Şimdilik sadece Android tarafında yer alan (iOS sürümü bu yıl çıkacak) oldukça faydalı uygulama için firmanın kısa açıklaması ise şöyle oldu: “YouTube Create uygulaması faydalı ve kullanımı kolay prodüksiyon araçlarıyla videolarınızı düzenlemenize olanak tanır. YouTube Create ile uzun videoları ve Shorts videolarını reklam izlemeden, ücretsiz olarak düzenleyebilirsiniz.”

YouTube adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu