reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için kullanıcıları sevindirecek yeni özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, uzun süredir beta olarak test edilen PiP modunu Android kullanıcılarına resmi olarak vermeye başladı.

WhatsApp iOS sürümünde PiP (Resim içinde resim) modu aktif olarak yer alıyor. Bu mod sayesinde kişiler, kendilerine gönderilen Instagram, Facebook ve YouTube videolarını ayrı bir pencereye alarak izleyebiliyor. Direkt olarak uygulama içerisinde sohbet ederken video izlenmesine imkan tanıyan PiP modu, yayımlanan son WhatsApp Android sürümüyle getirilmiş durumda. 2.18.380 sürüm numarasıyla gelen özellik, ilginç olarak sessiz olarak getirilmiş durumda. Yani sürüm kodlarına PiP modunun aktif edildiğini yazmayan şirket, başlangıç için aşırı bir kullanımdan kaçınıyor gibi duruyor. Böylelikle videoyu izlemek için sayfadan çıkılmasına gerek kalmıyor ve sohbete devam edilirken de video izlenebiliyor. Bu imkan deneyenlerin belirttiği üzere gayet kullanışlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için PiP modu dışında beklenen bir özellik daha geliyor

Platform sürekli olarak gelişiyor ve kullanıcı kitlesini artırmaya devam ediyor. Özellikle Türkiye’de inanılmaz oranda kullanılan servis, yakında koyu arayüz modunu da kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Uzun süredir talep edilen bu özellik, özellikle OLED ekranlı telefon sahiplerince merakla bekleniyor. Şirket iletişimini de değiştiren platform, güçlü rakiplerine rağmen popülerliğini kaybetmiyor.

İlgili Video

Hayatımıza beklendiği girmeyen IGTV tanıtım videosu