reklamı kapat

POPÜLER

Dış basının gündeminde; Ford’dan Focus merkezli pickup sürprizi

Önümüzdeki 3 yıllık planlama içerisinde asfalta ineceğine dair beklentilerin arttığı pickup modeli, Ford ailesinin girişinde yer alacak.

Son dönemlerde Volkswagen ile gerçekleşmesi beklenen ortaklık hamleleriyle gündeme gelen Ford, bu ortaklığın ilk meyvelerini pickup ve ticari araç odaklı yapmak üzerine planlarını kuruyor. Geçtiğimiz günlerde Volkswagen cephesinden de doğrulanarak önemli açıklamalar üzerinden detaylanan gelişmelerin gölgesinde, Amerikalı üreticinin ürünü çeşitliliği konusunda yeni girişimler içerisinde olduğuna dair bilgilerin de varlığına şahit olduk. İlk aşamada Amerika, Avustralya ve Afrika pazarında sunulmak üzere geliştirildiğine dair duyumların olduğu projeyle ilgili bugün itibarıyla daha net detaylar ortaya çıkmaya başladı. Gelen yeni bilgilere, bahsi geçen modelin Ranger’ın altında konumlandırılmak üzere hayata geçirileceğine işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021’de tanıtılabilir

Amerika merkezki kaynaklar üzerinden gündeme taşınan yeni bilgiler modelin dahil olacağı sınıfla birlik altyapısıyla ilgili de detaylar içeriyor. Kısa süre önce Türkiye’ye giriş yapan Focus’un bu noktada değerlendirilmeye alındığını ve altyapının yeni jenerasyon Focus ailesi üzerine şekilleneceği bugün itibarıyla üzerinde konuşulur hale geldi. Bu altyapıyla birlikte bizleri hacim olarak daha ulaşılabilir motor seçenekleri de bekliyor olacak. 2016 yılında “Courier” adının patenti konusunda başvuru yaptığı görülen Ford’un, yeni modelde bu adı kullanabileceği de yine masada görünen iddialar arasında. 2021 yılında tanıtılması beklenen modelle ilgili önümüzdeki yıldan itibaren çok daha net bilgileri almayı bekliyoruz. Ford’un Ranger altında konumlandırmak üzere hayata geçireceği bu modelle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Ford Ranger Raptor