reklamı kapat

POPÜLER

Ford

Volkswagen’den Ford ortaklığıyla ilgili önemli açıklama

Amerika’da düzenlenen toplantı sonrasında kameralar karşısına geçen Volkswagen CEO’su Herbert Diess, görüşmelerle ilgili yeni detaylar verdi.

Volkswagen ve Ford arasında bir süredir kademeli olarak gündemi meşgul eden bir ortaklık girişimi 2019 itibarıyla artık resmiyete kavuşacak gibi görünüyor. İki marka arasında ilk olarak Ranger ve Amarok ile başlaması gündemde olan altyapı paylaşımı temelli bu ortaklığın kısa sürede Transit başta olmak üzere diğer ticari modellere yansıması da günümüze kadar gelen süreçte her iki tarafın verdiği mesajlar arasında ön plana çıktı. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı açıklamada çalışmaların olumlu şekilde ilerlediğini dile getiren Volkswagen, geride bıraktığımız gün dikkatleri üzerine çekecek yeni bir değerlendirmeyi basın mensuplarıyla paylaştı. Amerika’da düzenlenen bir toplantı sonrasında soruları yanıtlayan marka CEO’su Herbert Diess, sürecin küresel çapta olacak şekilde ilerlediğini dile getirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford tesisleri değerlendiriliyor

Devam etmekte olan görüşmelerin olumlu şekilde sonuçlanmasıyla birlikte ortaklığın model paylaşımının da ilerisine taşınacağını, Diess’ın yeni açıklamalarında net bir şekilde görebiliyoruz. Özellikle Amerikan Başkanı Donald Trump’ın yabancı üreticilere getirdiği ek vergilerin de bir etkisi olarak da nitelendirilebilecek bu planlamada, artık Volkswagen’in Ford bünyesindeki üretim tesislerini kullanma durumu da doğmuş durumda. Açıklamalarında; “Otomotiv endüstrisini de güçlendirecek global bir otomotiv ittifakı oluşturmak için Ford ile oldukça gelişmiş bir diyaloğumuz var. Ford’ün üretim kapasitesini, Amerika bazlı olarak bizim için araba yapmak için kullanabiliriz.” ibarelerine yer veren Diess, bunun her iki taraf içinde kazanç olacağına inandığının altını çizdi. Kaynaklardan gelen son bilgilere göre ocak ayı itibarıyla resmi bir duyuruyla başlayacak olan ortaklığın maddelerini hep birlikte göreceğiz.